Atgal 2021.04.13

Trečiajame mentorystės kino ir TV moterims sezone – rekordinis dalyvių skaičius

Vakar oficialiai prasidėjo trečiasis profesinės mentorystės programos „Lithuanian Shorts Mentorship“, skirtos kine ir televizijoje dirbančioms moterims, sezonas. Aštuonių mėnesių trukmės programos metu Lietuvos kino industrijos ekspertai padės gilinti profesines žinias ir dalinsis patirtimi su devyniolika programos dalyvių. Šią iniciatyvą įgyvendina lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Šiemet programa sulaukė rekordinio skaičiaus paraiškų iš didelę motyvaciją profesiškai tobulėti turinčių kino ir televizijos sričių atstovių. Vis didėjantis susidomėjimas „Lithuanian Shorts Mentorship“ patvirtina šios iniciatyvos reikalingumą ir industrijoje egzistuojantį karjeros, profesinių konsultacijų su labiau patyrusiais profesionalais poreikį. „Kasmet augantis paraiškų kiekis įrodo, kaip svarbu profesiniame kelyje turėti „vedlį“, iš kurio galima semtis sukauptos patirties ir kompetencijų. Paskutinių metų patirtis rodo, kad programa ypač reikalinga savarankiškus kūrybinius projektus pradedančioms ar profesinę kryptį keičiančioms skirtingų kino, televizijos sričių atstovėms, taip pat po studijų ar darbo užsienyje grįžtančioms moterims, kurios neturi susiformavusio profesinio pažinčių rato ir siekia įsitvirtinti Lietuvos kino industrijoje.“ – teigia programos koordinatorė Gabrielė Cegialytė.

Iš beveik 40 gautų paraiškų atrinkta 19-a ugdytinių iš įvairių kino ir televizijos industrijos sričių – žurnalistikos ir komunikacijos, kino projektų vadybos ir edukacijos, kino režisūros, dramaturgijos, prodiusavimo, animacijos ir kt.  Apie programą išgirdo net Naujojoje Zelandijoje – paraišką pateikė čia gyvenanti lietuvė režisierė ir rašytoja, kultūros vadybininkė Eglė Šimkevičiūtė Kulvelis: „Planuoju organizuoti pirmąjį lietuviškų filmų festivalį Naujojoje Zelandijoje ir pristatyti naujausius lietuviškus filmus čia gyvenantiems lietuvių bendruomenės nariams bei vietiniams gyventojams. Dalyvavimas Lithuanian Shorts Mentorship programoje man suteiks galimybę konsultuotis finansų pritraukimo, programos sudarymo, reklamos ir kitais organizaciniais klausimais su tos srities ekspertais ir neišradinėti dviračio, o sėsti ir važiuoti.

Balandžio-gruodžio mėnesiais vyksiančios „Lithuanian Shorts Mentorship“ programos ugdytinės turės galimybę individualiai konsultuotis su joms priskirtais mentoriais – savo srities specialistais, taip pat dalyvaus asmeninio tobulėjimo mokymuose, tinklaveikos bei partnerių rengiamuose industrijos renginiuose. Šių metų programoje dalyvauja solidus Lietuvos kino ir televizijos ekspertų būrys: prodiuserės Marija Razgutė, Gabija Siurbytė, Živilė Gallego, Dagnė Vildžiūnaitė, kino režisierės ir scenaristės Marija Kavtaradzė, Eglė Vertelytė, Lina Lužytė, kino kūrėjai Armas Rudaitis, Gabrielė Urbonaitė, Aistė Žegulytė, Vytautas Katkus, animacijos kūrėjai, režisieriai Urtė Oettinger ir Ignas Meilūnas, televizijos projektų prodiuserė Teresa Rožanovska, kino festivalių komunikacijos, programų sudarymo sričių ekspertės Mantė Valiūnaitė, Dovilė Raustytė, Dovilė Grigaliūnaitė, Dovilė Butnoriūtė, kino edukacijos specialistė ir medijų antropologė Gintė Žulytė.

Trečiojo profesinės mentorystės programos „Lithuanian Shorts Mentorship“ sezono dalyvių sąrašas: Arnolda Noir, Augustė Baltrūnaitė, Austėja Kuskienė, Aušra Vaitkevičienė, Avelina Markevičiūtė, Bon Alog, Eglė Šimkevičiūtė Kulvelis, Giedrė Ona Šileikytė, Gintarė Pranarauskaitė, Ieva Malikėnaitė, Ilona Stankevičienė, Indrė Juškutė, Jogilė Ramoškaitė, Laura Bartusevičiūtė, Laura Jurkaitytė, Lina Mickutė, Raminta Stravinskaitė, Viktorija Akavickaitė, Vilma Razmutė. Plačiau apie ugdytines ir mentorius skaitykite čia.