Apie mus

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ – pagrindinė nevyriausybinė organizacija, puoselėjanti trumpametražio kino kultūrą nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu. Agentūros pagrindiniai tikslai – aktyviai reprezentuoti lietuvišką trumpametražį kiną ir jo kūrėjus, įgyvendinti audiovizualinės kultūros prieinamumo, edukacijos, auditorijų plėtros iniciatyvas.

Įkurta 2012 m. kino vadybininkės Rimantės Daugėlaitės ir kino prodiuserės Marijos Razgutės kaip lietuviškų trumpametražių filmų sklaidos „platforma“, per daugiau nei dešimtmetį agentūra tapo nacionalinį ir tarptautinį žinomumą užsitikrinusia organizacija, įgyvendinančia didelės apimties audiovizualinės kultūros projektus.

Misija

Atstovauti ir puoselėti profesionalaus trumpametražio kino kultūrą nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniu lygmeniu įgyvendinant kultūrinio švietimo, auditorijos plėtros, edukacines ir kompetencijų kėlimo iniciatyvas laikantis tvarumo, lyčių lygybės, įtraukties ir prieinamumo principų.

„Lithuanian Shorts“ veiklos sritys apima:

– trumpametražio kino platinimas ir sklaida
– lietuviškų trumpametražių filmų katalogo sudarymas ir sklaida
– trumpametražių filmų programų sudarymas, kuravimas
– audiovizualinio lauko atstovų kompetencijų kėlimas, kino kūrėjų profesinis tobulėjimas
– tarptautinių trumpametražio kino renginių organizavimas
– Lietuvos trumpametražio kino industrijos reprezentavimas
– visuomenės kultūrinio švietimo, auditorijų plėtros iniciatyvų įgyvendinimas

Išsamus „Lithuanian Shorts“ įgyvendinamų projektų sąrašas: čia.

Tvarumas, įtrauktis ir nediskriminacija

„Lithuanian Shorts“ tvarumo gidas (anglų k.): čia.
„Lithuanian Shorts“ įtraukties ir nediskriminacijos gairės (anglų k.): čia.

„Lithuanian Shorts“ narystės

„Lithuanian Shorts“ priklauso pasaulinei trumpametražio kino sklaidą skatinančiai organizacijai „Short Film Conference”, Europos trumpametražių filmų ir video meno platinimo tinklui „Short Circuit”,  Šiaurės ir Baltijos šalių trumpametražių filmų organizacijas vienijančiam tinklui „Nordic-Baltic Shorts Network”, Europos moterų audiovizualiniam tinklui EWA, Europos kino festivalių tinklams „Young4Film” ir „The END”  bei Nacionalinei kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijai NKIKIA.

„Lithuanian Shorts“ yra viena iš Kino kultūros asociacijos bei Kino ir televizijos moterų asociacijos steigėjų. 

Ataskaitos

„Lithuanian Shorts“ veiklos ataskaita už 2021 m. finansinius metus: https://www.registrucentras.lt/jar/p/dok.php?kod=302790037

„Lithuanian Shorts“ 2021-2023 m. veiklos ataskaita: