Shorts Critics 2022-2023

Shorts Critics– tai pirmą kartą rengiama mokymų programa, skirta kelti pradedančiųjų kino kritikų, žurnalistų ir komunikacijos specialistų kompetencijas kino kritikos srityje. 

Konkurso būdu į programą atrinkti 5 dalyviai rugsėjo-sausio mėnesiais lavins savo kūrybinio rašymo, analitinės žurnalistikos, kino teorijų bei trumpametražių filmų analizės įgūdžius, su kino ir žurnalistikos ekspertais iš Lietuvos ir užsienio praktikuosis kurti apžvalgas, recenzijas, interviu, kritinius straipsnius ir atsiliepimus. 

Kam skirta: pradedantiesiems kino kritikams, žurnalistams ar kultūros komunikacijos lauke dirbantiems specialistams, kurie siekia gilinti žinias kino kritikos srityje / lavinti įgūdžius tekstų rašymo srityje / įgyti praktinius įgūdžius trumpametražio kino kritikoje.

Programos trukmė: 2022 m. rugsėjis – 2023 m. sausis

Dalyvavimo programoje mokestis atrinktiems dalyviams – 150 eur. Registracijos mokesčio nėra.

Į mokymų programos kainą įeina:

Individualios konsultacijos su mokymų ugdymo vadovėmis – profesionaliomis kino kritikėmis Mante Valiūnaite ir Monika Gimbutaite.
Dvejos intensyvios dviejų dienų kūrybinės dirbtuvės su savo sričių profesionalais, tokiomis temomis kaip kūrybinis rašymas, ryšiai su žiniasklaida, kino programų sudarymas ir kt.
Trijų Lietuvos kino festivalių – žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“, Europos šalių kino forumo „Scanorama“ ir Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio – akreditacijos/pasai, leidžiantys nemokamai lankytis festivalių seansuose.
Galimybė papildyti savo portfolio tekstais – apžvalgomis, recenzijomis, interviu, kritiniais straipsniais.
– Programos metu parašytų darbų publikacija lithuanianshorts.com ir mokymų programos partnerių portaluose.
Tinklaveika ir naujų partnerysčių mezgimas.

 

Registracija į pirmąjį kino kritikos mokymų programos „Shorts Critics“ sezoną vyksta iki rugpjūčio 25 d. >> REGISTRACIJOS ANKETA.

TAISYKLĖS

 

„Lithuanian Shorts“ veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto rėmėjas – Lietuvos kino centras. Partneriai: Žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, Europos šalių kino forumas „Scanorama“, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, Lietuvių filmų centras, žurnalas „Kinas“ ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija LRT.

Kino kritikos mokymų formatas

Kūrybinės dirbtuvės.
2022 m. rugsėjį ir 2023 m. sausį vyks intensyvios dviejų dienų kūrybinės dirbtuvės tokiomis temomis kaip kūrybinis rašymas, ryšiai su žiniasklaida, kino programų sudarymas ir kt.

Filmų festivaliai.
Neatsiejama programos dalis – dalyvavimas festivaliuose, filmų žiūrėjimas ir recenzijų rašymas apie pasirinktus trumpametražius filmus/filmų programas. Atrinkti dalyviai turės galimybę dalyvauti tokiuose Lietuvoje vykstančiuose festivaliuose, kaip žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, Europos šalių kino forumas „Scanorama“ ir Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis.

Mentorystė/konsultacijos/tekstų publikavimas.
Atrinkti dalyviai informaciją, pateiktą kūrybinių dirbtuvių metu, praktiškai įgyvendins rašydami recenzijas apie pasirinktus trumpametražius filmus/filmų programas, rodomas Lietuvoje vykstančiuose festivaliuose. Tekstų rengimo klausimais bus konsultuojamasi su Shorts Criticsprogramos ugdymo vadovais. Filmų ir/ar filmų programų recenzijų tekstai bus publikuojami lithuanianshorts.com tinklapyje bei programos partnerių portaluose.

Paraiškos teikimas

Kartu su registracijos forma, prašoma pateikti papildomus dokumentus:

– gyvenimo aprašymą (CV);

– Jūsų parašytą pasirinkto filmo, filmų programos recenziją ar interviu su kino kūrėju(-ais).

 

Atrankos kriterijai:

– motyvacija dalyvauti kino kritikos mokymų programoje

– pasiryžimas aktyviai įsitraukti į bendras veiklas ir atsakingai ruošti individualias užduotis

– anketoje nurodytų tikslų ir laukiamų rezultatų konkretumas ir aiškumas

– laiko investicija

Svarbu:
Prašome prieš registruojantis susipažinti su programos taisyklėmis ir įsivertinti savo užimtumą, kad galėtumėte aktyviai įsitraukti į bendras veiklas ir individualias užduotis.

Programos rezultatai

Baigę „Shorts Critics“ mokymų programą, dalyviai bus:

– įgiję teorinių ir praktinių įgūdžių kino kritikos, žiniasklaidos bei komunikacijos srityse.

– parašę ir publikavę ne vieną apžvalgą, recenziją, interviu, kritinius straipsnius ir atsiliepimus. 

– užmezgę naujų profesinių pažinčių tiek nacionalinėje, tiek tarptautinėje kino industrijoje.

Programos ugdymo vadovai

Mantė Valiūnaitė – šiuo metu Mantė studijuoja doktorantūroje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Mantė buvo Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ meno vadovė, dirbo programos sudarytoja tarptautiniame žmogaus teisių dokumentinio kino festivalyje „Nepatogus kinas“, kuravo įvairius projektus nevyriausybinėje organizacijoje „Meno avilys“. Taip pat rašo filmų recenzijas žurnalui „Kinas“.

 

Monika Gimbutaitė – kino kritikė ir programų sudarytoja, leidyklos vadovė. Pradėjusi studijas Vilniaus dailės akademijoje, kur įgijo dailėtyros bakalauro laipsnį, toliau savo žinias gilino Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, Politikos ir medijų magistrantūros studijose. 2012–2015 m. dirbo Europos šalių kino forume „Scanorama“ kaip programos sudarytoja ir koordinatorė. Kino kuratorystės veiklą tęsia Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje: nuo 2019 m. yra tarptautinių ir nacionalinių konkursinių programų sudarytoja. 2016–2020 m. Monika dirbo portale „15min“, kur ėjo kultūros redaktorės pareigas. Šiuo metu kino kritikos tekstus rašo LRT Klasikos laidai „Pilno metro“. Nuo 2020 m. yra leidyklos „Lapas“ direktorė.