Atgal 2020.03.19

Startavo tarptautinis trumpametražių filmų festivalis „My Darling Quarantine“, skirtas kovai su koronavirusu

Kino festivalių, tokių kaip Kanų, Berlyno, Venecijos, Talino „Black Nights“ ir daugelio kitų, programų sudarytojai susibūrė internetiniam trumpametražių filmų festivaliui „My Darling Quarantine“ („Mano mielas karantine“), kuris padės rinkti lėšas nuo koronaviruso nukentėjusiems asmenims bei institucijoms.

Dėl esamos COVID-19 situacijos visame pasaulyje kino industrija daugelį renginių turėjo atidėti arba atšaukti. Tai apima ir daugybę svarbių trumpametražių filmų festivalių, tarp jų – „Go Short“ tarptautinis Neimegeno trumpųjų filmų festivalis Olandijoje, Glazgo trumpųjų filmų festivalis Jungtinėje Karalystėje, Lenkijos trumpųjų filmų festivalis „Short Waves“, Kanados kino festivalis „Festival Regard“, taip pat tokie renginiai kaip „CPH:DOX“ Kopenhagoje, „SXSW“ Teksase, „Tribeca“ Niujorke ir „Vision du Reel“ Nione.

Reaguojant į šiuos įvykius, kovo 16 d. prasidėjo naujas internetinis trumpųjų filmų festivalis pavadinimu MY DARLING QUARANTINE. Festivalis, kuris organizuojamas „Talking Shorts“ platformoje (www.talkingshorts.com), padės surinkti finansinę paramą, skirtą tiems, kurie kovoja prieš COVID-19, bei kultūros institucijoms, nukentėjusioms nuo šios situacijos.

Festivalio iniciatorius – Enrico Vannuci, Venecijos tarptautinio kino festivalio trumpametražių filmų patarėjas ir Turino trumpametražių filmų mugės programos sudarytojas, kuris šiuo metu gyvena karantino sąlygomis Italijoje.

„Stebint šios situacijos susidarymą priverstinio uždarymo namuose metu man kilo mintis sukurti internetinį trumpametražių filmų festivalį apie tai, kas šiuo metu vyksta, ir tokiu būdu padėti surinkti lėšas sveikatos priežiūros organizacijoms, kurios patiria sunkumų kovodamos su esama problema.“ – teigia Enrico  Vannucci.

My Darling Quarantine Short Film Festival yra bandymas ir toliau daryti tai, ką mėgstame – atrinkti ir pristatyti puikius trumpametražius filmus savo auditorijoms ir tuo pačiu stengtis surinkti pinigų kelioms asociacijoms, kurios bando išsaugoti kuo daugiau žmonių gyvybių. Mes taip pat norime padėti kultūrinėms organizacijoms, kurias paveikė ši padėtis.“

My Darling Quarantine Short Film Festival (MDQSFF) programą distopinėmis temomis paruošti padėjo trumpametražių filmų inustrijos žinovai iš viso pasaulio, tarp kurių – programų sudarytojai iš Kanų, Berlyno, Lokarno. Prie festivalio programos sudarymo prisidėjo ir dėl COVID-19 atšauktų renginių, kaip trumpųjų filmų festivalis „Short Waves“, organizatoriai.

50% festivalio žiūrovų paaukotų lėšų keliaus „Médecins Sans Frontières” – visame pasaulyje veikiančiai visuomenės sveikatos pagalbos organizacijai. Kiti 50% bus paaukoti nukentėjusioms kultūros institucijoms ir jų darbuotojams, kurie susiduria su finansiniais ir organizaciniais sunkumais šiuo laikotarpiu.

Emilia Mazik, „Short Waves“ festivalio vadovė ir „Talking Shorts“ platformos atstovė, teigia: „Mes nesitikėjome sulaukti tokio palaikymo ir pozityvaus atsako iš programų sudarytojų bei filmų kūrėjų, kurie maloniai suteikė leidimą rodyti filmus. Žinome, kad daugelis festivalių dėl atšauktų renginių perkėlė savo programas į internetą. Mes norėjome padaryti šiek tiek kitokį festivalį, iš to gimė distopinė tema, ir taip prisidėti prie kolegų, skleidžiančių trumpametražį kiną bei tuo pat metu paremti organizacijas, kurioms labiausiai to reikia.“

My Darling Quarantine Short Film Festival vyksta nuo kovo 16 d., „Talking Shorts“ platformoje ir tęsis tol, kol pasibaigs karantinas. Festivalio filmus rasite čia. Daugiau informacijos apie paramos galimybes: čia.