Atgal 2021.08.30

Skaitymo festivalyje – žaisminga trumpametražių filmų programa

Mažieji kino mylėtojai kviečiami mokslo metus pradėti nuotaikingame fantastikos pasaulyje. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos organizuojamame savaitės trukmės renginyje „Skaitymo festivalis“ lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ pristatys trumpųjų filmų programą – „Trumpas kinas. Lietuviški stebuklai“.

7-11 metų vaikams skirtoje programoje – penki skirtingomis animacijos technikomis sukurti lietuviški trumpametražiai filmai, nukeliantys žiūrovus į magijos, paslapčių ir netikėtų nuotykių kupinus pasaulius. Šie filmai spėjo užkariauti jaunųjų kino mylėtojų širdis tarptautiniuose festivaliuose ir pelnyti nacionalinį pripažinimą šalies kino apdovanojimuose. Programos trukmė: 58 min.

Nemokami seansai vyks rugsėjo 6 ir 9-11 dienomis nuo 11:00 Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje (vietų skaičius ribotas).

Išsamią festivalio programą rasite čia: https://bit.ly/3yFfaQu

 

Programoje „Trumpas kinas. Lietuviški stebuklai“ matysite:

Matilda ir atsarginė galva / Matilda and Spare Head
rež. Ignas Meilūnas | 2020 | 13 min.

Tai istorija apie mergaitę, trokštančią būti protingiausia pasaulyje. Kai visi išmokti dalykai nebetelpa į galvą, mama jai nuperka atsarginę. Dvi galvos – tikrai geriau nei viena. Tačiau greitai Matildai tampa nebeaišku, kurią galvą kada nešioti, o galiausiai atsarginė galva kažkur dingsta. Nežinia, ką reikėtų daryti, jei ne per langą įskridęs kiemo vaikų nuspirtas kamuolys. Jis visam laikui pakeičia Matildą.

Kaukai / Running Lights
rež. Gediminas Šiaulys | 2017 | 11 min.

Trumpa istorija pasakoja apie niekada nenutrūkstantį gyvybės pradžios ir pabaigos stebuklą. Nelaiminga kiškio žūtis tampa nepaprastu išgyvenimu jį radusiems ir smėlio dėžėje palaidojusiems vaikams. Kiškio kūnelį apleidžia gausybė iki tol jame besiglaudusių stebuklingų būtybių, kurios dabar nerimastingai ieško naujų namų. Jo gyvybė pasibaigia ištirpdama aplinkoje ir įsikūnydama naujai užgimstančiuose augaluose ir sutvėrimuose. Tai liūdna, tačiau šviesi pasaka vaikams, skatinanti pamąstyti, kas yra mirtis.

Virsmas / Junction
rež. Nathan Jurevicius | 2016 | 7 min. 

Trumpas animacinis filmas, paremtas Nathano Jureviciaus grafine novele tuo pačiu pavadinimu. Iš kartos į kartą paslaptingos būtybės gamino molinius žetonus, kurie geba pakeisti vėjus ir genties veidus. Ateina mėnuo, kai pačiam jauniausiam tenka kopti dešimt tūkstančių žingsnių į rytų kalną. Jo žygis turi apgaubti miestą pokyčių vėjais. Spalvingas, novatoriškas animacinis filmas įtraukia į kelionę po magišką pasaulį.

Miškas / Woods
rež. Ignas Meilūnas | 2015 | 12 min.

Senas atsiskyrėlis gamtininkas bando sugauti mitinį naktį šviečiantį miško gyventoją ir taip užpildyti savo ekskliuzyvinę kolekciją. Gamtininkas sukonstruoja spąstus, tačiau netrukus pats atsiduria keblioje situacijoje.

Nerutina / Noroutine
rež. Jūratė Samulionytė | 2007 | 15 min.

Pagrindinis filmo personažas – pusamžis ofiso darbuotojas Henrikas. Jo darbas – tai nesibaigianti rutina, besikartojantys veiksmai, mechaninių įrengimų ritmas. Jis vienišius, gyvenantis slaptame ir spalvingame savo daiktų pasaulyje. Daiktai nori padėti savo šeimininkui. Jie bando išlaisvinti Henriką nuo pačio savęs kalėjimo, įsitikinimų, rutinos. Daiktai privilioja šeimininką iki keistai ilgos juostos, kuri, vingiuodama gatvėmis, kiemais ir keisčiausiomis erdvėmis, atveda Henriką iki šviesaus džiaugsmo, išsilaisvinimo, laimės būti savimi.