Atgal

Kinas + teisė

Seminarų ciklas „Kinas + teisė“  yra skirti audiovizualiniame sektoriuje dirbantiems profesionalams, dar studijuojantiems ar ką tik studijas baigusiems įvairaus audiovizualinio turinio kūrėjams bei visiems šia tema besidomintiems. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas teisinio raštingumo tobulinimui per svarbių autoriams sutarčių rengimo praktinius pavyzdžius. Renginys finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, renginio partneris – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, informacinis partneris – „15min“.

„Kinas + teisė“ organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su kino ir televizijos moterų asociacija.

Autorių teisės ir naudojimo būdai + Sutarties reikšmė autorinėje teisėje

Pirmasis seminaras aprėpė dvi aktualias temas: teorinėje dalyje diskutuota apie kūrėjų teises į atlygį ir galimybes disponuoti savo teisėmis, o praktiniais pavyzdžiais aptarta sutarties reikšmė. Seminaro lektorė – Daiva Jurkonytė, 12 metų patirtį audiovizualinės kūrybos lauke turinti teisininkė.

Seminaro įrašas – čia. Plačiau – čia.

Autorių teisių Lietuvos audiovizualinėje industrijoje pažeidimai + Sutarčių nagrinėjimas

Antro seminaro metu aptartos dvi aktualios temos: dažniausius autorių teisių pažeidimus kuriant audiovizualinį kūrinį ir teises į muziką, naudojamą kuriant audiovizualinius kūrinius. Seminaro lektorė – Radvilė Bieliauskienė yra Lietuvos autorių teisių kolektyvinio administravimo Asociacijos LATGA vyr. teisininkė.

Plačiau – čia.

Mitai apie teisių gavimą kino ir TV industrijoje + Prekės ženklo naudojimas kino gamyboje

Šis seminaras aprėps dvi aktualias temas: teisių gavimą kino ir televizijos industrijoje bei prekės ženklų naudojimą kino gamyboje. Seminaro lektorius – advokatas Rokas Janauskas, kuris teisine praktika užsiima nuo 2007-ųjų, patirtį kaupdamas „Sorainen“ advokatų kontoroje, „CEE Attorneys“ advokatų profesinėje bendrijoje, taip pat dirbdamas teisininku bendrovėse „Fermentas“ ir „Thermo Fisher Scientific“.

Seminaro įrašas – čia. Plačiau – čia.

Knyga + kinas + teisė

Tai jungtinis seminaras skirtas knygų ekranizacijos teisinių aspektų temai. Bendras dviejų Lietuvoje organizuojamų renginių, „Knyga + kinas“ ir „Kinas + teisė“, seminaras, kurį sudarė trys dalys: teorinis teisinių aspektų aptarimas, praktinis pristatymas, nagrinėjant Jurgio Matulevičiaus filmą „Izaokas“, ir seminaro apibendrinimas. Teorinę dalį aptars lektorius Karolis Vaičekauskas, kuris yra advokatų profesinės bendrijos „Motieka ir Audzevičius“ vyresnysis teisininkas. Praktinį knygos ekranizacijos pavyzdį  pristatys J. Matulevičiaus filmo „Izaokas“ prodiuseris Stasys Baltakis.

Seminaro įrašas – čia. Plačiau – čia.

Teisių gavimas kino industrijoje

Pristatymo metu buvo kalbama apie dažnai pasitaikančius mitus, susijusius su intelektinės nuosavybės teisių gavimu kino, animacijos ir vaizdo žaidimų gamybos srityse. Taip pat aptarti svarbiausi teisių į kitų autorių kūrinį, muziką, istoriją įsigijimo aspektai; kalbėta, kaip tinkamai formalizuoti teisių gavimą bei pristatomi sutarčių ir sutikimų tipai. Pranešimo metu pateikti praktiniai patarimai apie situacijas, kada reikalingas kito autoriaus sutikimas, jei savo kūryboje naudoji visą ar dalį jo kūrinio. Užsiėmimas vyko rugsėjo 9 dieną.

Lektorius Rokas Janauskas teisine praktika užsiima nuo 2007-ųjų metų. Rokas turi sukaupęs didelę patirtį lyderiaujančioje Baltijos regiono advokatų kontoroje bei įgijo vertingų žinių dirbdamas vienoje didžiausių mokslinių technologijų kompanijų. Pastaruoju metu Rokas vadovauja savo kompanijai – konsultuoja klientus komercinės ir prekybos, intelektinės nuosavybės, sutarčių ir viešųjų pirkimų teisės klausimais. Taip pat daug dirba su filmų ir TV prodiuseriais, kūrybiškais verslais ir asmenybėmis. Filmų ir TV prodiuseriams padeda parengti sutartis, konsultuoja, rengiant paraiškas valstybiniam finansavimui gauti bei norint pasinaudoti mokestine lengvata, atstovauja ginčuose su valstybinėmis institucijomis, padeda apsaugoti intelektinės nuosavybės teises į kūrinį.

Plačiau- čia.

Kūrybiniai ir teisiniai prodiuserio santykiai

Lapkričio 11 dieną vykusio pranešimo metu papasakota apie prodiuserio ir pagrindinės filmo kūrybinės komandos teisinius santykius ir svarbiausius jų akcentus: ką saugo intelektinės nuosavybės teisė, kaip ir kada gali kūrėjas pasinaudoti teise į atlygį ir disponuoti savo teisėmis, kokias naujoves atnešė įstatymo pakeitimas ir kt. Taip pat praktiniais pavyzdžiais aptarta sutarties tarp prodiuserio ir režisieriaus reikšmė ir dažniausi teisiniai nesutarimai.

Lektorius Andrius Iškauskas yra intelektinės nuosavybės, technologijų ir žiniasklaidos teisės advokatas gerai išmanantis kūrybines industrijas. Andrius yra sukaupęs daugiau nei 15 metų patirtį konsultuodamas muzikos ir kino kūrimo ir licencijavimo, prekių ženklų, technologijų perdavimo ir licencijavimo, elektroninės komercijos, privatumo ir duomenų apsaugos, dirbtinio intelekto reguliavimo, žiniasklaidos reguliavimo klausimais.

Plačiau – čia.

Autorių teisės kino gamyboje. Kolektyvinės sutartys + knygų ekranizacijos

Seminaro, vykusio gruodžio 13 dieną, metu apžvelgti svarbiausi teisių į kitų autorių kūrinį įsigijimo aspektai. Buvo kalbama, kaip tinkamai formalizuoti teisių gavimą bei pristatyti sutarčių ir sutikimų tipai, pagrindinį dėmesį skiriant knygų ekranizacijoms. Taip pat, ką saugo kolektyvinės sutartys, kaip ir kada gali kūrėjas pasinaudoti teise į atlygį ir disponuoti savo teisėmis, kokias naujoves atnešė įstatymo pakeitimas ir kt.

Lektorius – Rokas Janauskas – teisine praktika užsiima nuo 2007-ųjų metų. Rokas turi sukaupęs didelę patirtį lyderiaujančioje Baltijos regiono advokatų kontoroje bei įgijo vertingų žinių dirbdamas vienoje didžiausių mokslinių technologijų kompanijų.Pastaruoju metu Rokas vadovauja savo kompanijai – konsultuoja klientus komercinės ir prekybos, intelektinės nuosavybės, sutarčių ir viešųjų pirkimų teisės klausimais. Taip pat daug dirba su filmų ir TV prodiuseriais, kūrybiškais verslais ir asmenybėmis. Filmų ir TV prodiuseriams padeda parengti sutartis, konsultuoja, rengiant paraiškas valstybiniam finansavimui gauti bei norint pasinaudoti mokestine lengvata, atstovauja ginčuose su valstybinėmis institucijomis, padeda apsaugoti intelektinės nuosavybės teises į kūrinį.

Plačiau – čia.

Projekto rėmėjai