Atgal 2021.11.05

Audiovizualinio sektoriaus kūrėjai kviečiami į seminarą apie intelektinę nuosavybę ir prekių ženklus kino industrijoje

Tęsiamas seminarų ciklas „Kinas + teisė“, kurį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su Kino ir televizijos moterų asociacija. Nemokamą seminarą „Mitai apie teisių gavimą kino ir TV industrijoje + Prekės ženklo naudojimas kino gamyboje“, kuris vyks lapkričio 14 d. 15 val., ves advokatas Rokas Janauskas. Renginys vyks viešbučio „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ Konferencijų salėje, būtina registracija.

Mitai apie intelektinės nuosavybės teises

Šis seminaras aprėps dvi aktualias temas: teisių gavimą kino ir televizijos industrijoje bei prekės ženklų naudojimą kino gamyboje. Seminaro lektorius – advokatas Rokas Janauskas, kuris teisine praktika užsiima nuo 2007-ųjų, patirtį kaupdamas „Sorainen“ advokatų kontoroje, „CEE Attorneys“ advokatų profesinėje bendrijoje, taip pat dirbdamas teisininku bendrovėse „Fermentas“ ir „Thermo Fisher Scientific“. Šiuo metu dirba savo įkurtoje Roko Janausko advokatų profesinėje bendrijoje, klientus konsultuoja komercinės ir prekybos teisės, intelektinės nuosavybės, reklamos, viešųjų pirkimų teisiniais klausimais. Dirba su startuoliais, kino ir televizijos prodiuseriais, kūrybiškais verslais bei kūrėjais. Kino ir televizijos prodiuseriams padeda rengti sutartis, paraiškas gauti valstybės finansavimą, konsultuoja ketinant pasinaudoti mokesčių lengvata ar apsaugoti teises į kūrinį. 

Seminaro metu bus aptariami dažnai sutinkami mitai apie intelektinės nuosavybės teisių gavimą kino ir TV gamyboje. Bus atsakyta į klausimus, ar gera idėja sukurti filmą yra savaime apsaugota?  Ar viską, ką randame internete, galime laisvai naudoti filme? Kada reikalingas kito autoriaus sutikimas, jei savo kūryboje naudojama dalis jo kūrinio? Jei kuriame nekomercinį kiną ar dokumentiką, ar galime laisvai naudoti kitų autorių kūrinius? Lektorius aptars šiuos aspektus pasitelkdamas praktinius pavyzdžius ir gerąją praktiką.

Prekės ženklai kino gamyboje – ką svarbu žinoti?

Seminaro metu bus aptariama ir kita tema – prekės ženklai kino ir televizijos gamyboje. Kada ir kokiomis sąlygomis galima naudoti prekės ženklus filme? Taip pat bus nagrinėjama, kada verta pagalvoti apie filmo pavadinimo ar kitos atributikos registravimą kaip prekės ženklą. Kodėl tai gali būti svarbu kino ir TV industrijoje?

Seminarų ciklas „Kinas + teisė“

Seminarų ciklas „Kinas + teisė“ vyksta kartą per mėnesį iki pat metų pabaigos. Renginiai yra skirti audiovizualiniame sektoriuje dirbantiems profesionalams, dar studijuojantiems ar ką tik studijas baigusiems įvairaus audiovizualinio turinio kūrėjams bei visiems šia tema besidomintiems, siekiant padėti užpildyti teisinių žinių spragą, kuri audiovizualinėje industrijoje dar jaučiama, ypatingai kalbant apie praktines žinias. 

Renginys finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, informacinis partneris – „15min“. Šis seminaras vyks Europos šalių kino forumo „Scanorama“ industrijos renginių „SCA kryptys“ metu. Naujienas apie kitus seminarus sekite „Lithuanian Shorts“ ir „Moterys LT kino industrijoje“ socialinių tinklų paskyrose. Dalyvauti gyvai galima tik su Galimybių pasu.

Registracijos nuoroda: https://bit.ly/3nSDN86