Atgal 2021.11.29

Audiovizualinio sektoriaus kūrėjai kviečiami į seminarą apie knygų ekranizacijas

Audiovizualinių menų ir literatūros sričių atstovai kviečiami į jungtinį seminarą „Knyga + kinas + teisė“, skirtą knygų ekranizacijos teisinių aspektų temai. Tai bendras dviejų Lietuvoje organizuojamų renginių, „Knyga + kinas“ ir „Kinas + teisė“, seminaras, kurį sudarys trys dalys: teorinis teisinių aspektų aptarimas, praktinis pristatymas, nagrinėjant Jurgio Matulevičiaus filmą „Izaokas“, ir seminaro apibendrinimas. Nemokamas renginys vyks gruodžio 7 d. 14 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje, būtina registracija.

Teorinė dalis – teisiniams aspektams nagrinėti

Šis seminaras aprėps knygų ekranizacijos klausimo teorinius ir praktinius aspektais. Teorinę dalį aptars lektorius Karolis Vaičekauskas, kuris yra advokatų profesinės bendrijos „Motieka ir Audzevičius“ vyresnysis teisininkas. K. Vaičekauskas jau daugiau nei 8 metus specializuojasi teisminių ginčų ir intelektinės nuosavybės teisės srityse. Savo darbo praktikoje gilinasi į pramogų, technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų sektorių ypatumus bei naujausius reguliacinius pasikeitimus, įskaitant ir vieningos Europos Sąjungos skaitmeninės rinkos projektą.

Teorinės paskaitos tikslas: suteikti daugiau teisinių ir praktinių žinių prodiuseriams, scenaristams, režisieriams, rašytojams bei leidykloms apie tai, kaip turėtų vykti visas bendradarbiavimas norint ekranizuoti knygą. Kokios sutartys reikalingos ir į ką atkreipti dėmesį?

Knygų ekranizacijos niuansai: praktinio pavyzdžio nagrinėjimas

Antroje seminaro dalyje bus aptariamas praktinis knygos ekranizacijos pavyzdys: Jurgio Matulevičiaus filmas „Izaokas“. Filmo kelią nuo literatūros iki kino ekrano pristatys filmo prodiuseris Stasys Baltakis. Prodiuseris dirba tiek su pilnametražiais, tiek trumpametražiais vaidybiniais ir dokumentiniais filmais, yra įkūręs prodiuserinę įmonę „Film Jam“.

Filmas „Izaokas“ yra sukurtas pagal Antano Škėmos apysaką, buvo nominuotas Europos kino apdovanojimų kategorijoje „Europos atradimas“, taip pat yra Lietuvos pretendentas siekti „Oskaro“ nominacijos geriausio tarptautinio kino filmo kategorijoje. Po seminaro praktinės dalies kviečiame pasilikti neformaliam seminaro aptarimui.

Seminaras „Knyga + kinas + teisė“

Tai jungtinis Lietuvos kino ir literatūros organizacijų rengiamas seminaras, skirtas audiovizualinių bei literatūros sektorių atstovams.  Seminaro „Knyga + kinas + teisė“ organizatoriai: lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“,  Kino ir televizijos moterų asociacija, VšĮ „Fralita Films“, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Lietuvos leidėjų asociacija, Vilniaus kino biuras ir Kūrybiškos Europos biuras Lietuvoje. Idėją palaiko: Vilniaus miesto savivaldybė.

Renginys finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos  AVAKA, Vilniaus kino biuro ir Kūrybiškos Europos biuro Lietuvoje.  Informacinis partneris – „15min“. 

Naujienas apie kitus seminarus sekite „Lithuanian Shorts“ ir „Moterys LT kino industrijoje“ socialinių tinklų paskyrose, jose ir bus transliuojamas seminaras. Dalyvavimas gyvai galimas tik su Galimybių pasu.