Atgal 2021.10.19

Audiovizualinio sektoriaus kūrėjai kviečiami į seminarą apie autorių teisių pažeidimus bei teises į muziką filmuose

Tęsiamas seminarų ciklas „Kinas + teisė“, kurį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su Kino ir televizijos moterų asociacija. Nemokamą seminarą „Autorių teisių Lietuvos audiovizualinėje industrijoje pažeidimai + Sutarčių nagrinėjimas: teisės į muziką“, kuris vyks spalio 26 d. 15 val., ves Radvilė Bieliauskienė, Lietuvos autorių teisių kolektyvinio administravimo Asociacijos LATGA vyr. teisininkė. Renginys vyks virtualiai, būtina registracija.

Audiovizualiniai kūriniai ir dažniausi autorių teisių pažeidimai

Seminarų ciklas „Kinas + teisė“ organizuojamas siekiant padėti užpildyti teisinių žinių spragą, kuri audiovizualinėje industrijoje dar jaučiama, ypatingai kalbant apie praktines žinias. Šis seminaras aprėps dvi aktualias temas: dažniausius autorių teisių pažeidimus kuriant audiovizualinį kūrinį ir teises į muziką, naudojamą kuriant audiovizualinius kūrinius. Seminaro lektorė – Radvilė Bieliauskienė yra Lietuvos autorių teisių kolektyvinio administravimo Asociacijos LATGA vyr. teisininkė. Lektorė dirba autorių teisių srityje nuo 2004 metų, teikia teisines konsultacijas autoriams ir kūrinių naudotojams dėl autorinių sutarčių ar kūrinių panaudojimo sąlygų, konsultuoja autorius dėl neteisėto jų kūrinių panaudojimo atvejų, veda seminarus apie autorių teises, dalyvauja įvairiose darbo grupėse, sprendžiančiose aktualius autorių teisių klausimus.

Seminaro metu bus diskutuojama apie dažniausius autorių teisių pažeidimus kuriant audiovizualinį turinį, apie pasiklydimus teisės nuostatose, lydinčiose audiovizualinio kūrinio kūrybos procesus. Pavyzdžiui, kuriamas filmas pagal literatūros kūrinį, tačiau nesikreipiama leidimo į autorių kūrinio adaptacijai, arba filme skamba muzika, tačiau jos naudojimas nėra suderintas su autoriumi. Dažnai tokie pažeidimai padaromi dėl įstatymų nežinojimo, todėl seminare bus siekiama aptarti ir pristatyti pagrindines autorių teisių taisykles: kūrinį galima naudoti tik gavus autoriaus leidimą, susitarus dėl autorinio atlyginimo bei nurodžius autoriaus vardą.

Teisė į muziką – ką turėtume žinoti?

Seminaro metu bus aptariama ir kita tema – sutarties reikšmė teisėje į muziką. Kokios sutartys yra reikalingos, kad muzika filme skambėtų legaliai? Pagal LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą, kūrinio sukūrimui ir jo panaudojimui ar jau sukurto kūrinio panaudojimui filme yra reikalinga autorinė sutartis. Yra skiriamos dvi autorinių sutarčių rūšys: autorinė kūrinio sukūrimo sutartis ir autorinė licencinė sutartis. Seminaro metu bus nagrinėjama, kuo tos sutartys skiriasi, kada ir kurią sutartį naudoti bei kas tose sutartyse turi būti aptariama.

Seminarų ciklas „Kinas + teisė“

Seminarų ciklas „Kinas + teisė“ vyksta kartą per mėnesį iki pat metų pabaigos. Renginiai yra skirti audiovizualiniame sektoriuje dirbantiems profesionalams, dar studijuojantiems ar ką tik studijas baigusiems įvairaus audiovizualinio turinio kūrėjams bei visiems šia tema besidomintiems. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas teisinio raštingumo tobulinimui per svarbių autoriams sutarčių rengimo praktinius pavyzdžius. Renginys finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, informacinis partneris – „15min“. Naujienas apie kitus seminarus sekite „Lithuanian Shorts“ ir „Moterys LT kino industrijoje“ socialinių tinklų paskyrose.

Registracijos nuoroda: https://bit.ly/3BKHimx.