Atgal 2019.08.06

Vilniuje pristatomi trumpųjų filmų projektai sėkmingai įsitvirtina tarptautinėje kino arenoje

Jau septintus metus iš eilės spalio mėnesį trumpametražių filmų projektų pristatymo forumas „Baltic Pitching Forum“ į Vilnių pritraukia kelias dešimtis Baltijos šalių kino kūrėjų. Šiandien šis renginys laikomas vienas svarbiausių Baltijos regiono trumpųjų filmų platformų, kurioje pristatomos naujausios idėjos, kūrėjai įgauna profesinių žinių ir jas vėliau jas sėkmingai pritaiko įgyvendinant tarptautinei auditorijai skirtus projektus.
Nuo 2013 metų rengiamas „Baltic Pitching Forum“ jungia beveik 100 alumnų, kurių ne vienas projektas sulaukė tarptautinio susidomėjimo ir pripažinimo. Pirmojo forumo laureatų, latvių režisierių Lauris Abele ir Raitis Abele, projektas „Castratus The Boar“ pelnė didįjį prizą Tamperės kino festivalyje (Suomija). Kitas sėkmingas projektas – estų trumpametražis siaubo filmas „Bad Hair“, Vilniuje pristatytas 2014 metais. Penkerius metus kurto filmo premjera įvyko 2019 metais Haapsalu siaubo ir fantastinių filmų festivalyje (Estija), kur pelnė Silver Méliès prizą — vieną prestižiškiausių žanrinio kino apdovanojimų.
Didžiulio pasisekimo sulaukė ir 2016 metais forume pristatytas lietuviškas animacinis trumpametražis filmas „Žonglierius“ (rež. Skirmanta Jakaitė). Jo premjera įvyko 2018 metais „Dok Leipzig“ festivalyje (Vokietija), po kurio filmas pristatytas Roterdamo, Ansi, Zagrebo filmų festivaliuose ir toliau sėkmingai tęsia kelionę po tarptautinius kino renginius. „Laimėjome vieną iš forumo apdovanojimų ir buvome atrinkti į svarbiausią pasaulio trumpametražių filmų koprodukcijos renginį „Euro Connection“, – pasakoja filmo prodiuserė Agnė Adomėnė. „Ten susipažinome su būsima filmo koprodiusere Delphine Schmit iš Prancūzijos ir užsitikrinome lietuvių bei prancūzų finansavimą gamybai.“
Dar vienas filmas, prie kurio sklandaus įgyvendinimo prisidėjo dalyvavimas forume, yra latvių režisierės Lizete Upīte animacinės dokumentikos darbas „Riga’s Lilac“. Prieš tris metus apdovanotas vienu pagrindiniu „Baltic Pitching Forum“ prizu, filmas jau laukia premjeros šių metų rugsėjį vyksiančiame didžiausiame Latvijos kino renginyje — Rygos tarptautiniame kino festivalyje. „Dalyvavimas „Baltic Pitching Forum“ man buvo puikus postūmis kūrybiniame filmo procese, o atvykusių Europos kino profesionalų pagalba išsigryninau savo projekto struktūrą ir jo įgyvendinimo kryptį“, – kalbėjo L. Upīte.
Tam, jog dalyvavimas forume buvo svarbus postūmis kūryboje, pritaria ir Klementina Remeikaitė, 2015 metais forume pristatyto lietuviško filmo „Pirtis“ (rež. Laurynas Bareiša) prodiuserė. Šio filmo premjera įvyko prestižiniame tarptautiniame Venecijos kino festivalyje. „Didžiausia renginio nauda mums buvo žvilgsnis į tarptautinę kino industriją iš arčiau. Su kai kuriais forumo dalyviais susitinkame iki šiol ir tai labai praverčia vystant naujus projektus, ir tai tik patvirtina, kad kino kūryba – tarptautinis procesas, kuris neapsiriboja vien tavo šalies sienomis.“
Šiemet „Baltic Pitching Forum“ vyks spalio 10–12 dienomis Vilniuje. Trijų dienų forumas susideda iš kelių dalių — vyksta intensyvūs projektų pristatymo mokymai su lektore Gabriele Brunnenmeyer (Vokietija), atrinktų projektų pristatymo tarptautinei komisijai sesijos, individualios konsultacijos bei forumo alumnų sėkmės istorijos. Renginio pabaigoje geriausi projektai apdovanojami trimis prizais: kelialapiais į Europos trumpametražių filmų koprodukcijos forumą „Euro Connection“ (Prancūzija), koprodukcijos renginį „European Short Pitch“ (Prancūzija) ir 1000 eurų vertės piniginiu Lietuvos prodiuserių MEDIA prizu. Nuo 2019 metų svečio teisėmis kartu su atrinktų projektų atstovais iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, projektus pristatys ir dalyviai iš kviestinės šalies-viešnios — Suomijos.
Renginį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ bendradarbiaudama su Talino tarptautiniu kino festivaliu „Black Nights“, Rygos tarptautiniu kino festivaliu, Rygos tarptautiniu trumpametražių filmų festivaliu „2ANNAS“, Estijos trumpametražių filmų centru ir Suomijos kino fondu. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Suomijos audovizualinės kultūros centras AVEK, Šiaurės kontaktų biuras, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA ir Vilniaus miesto savivaldybė.
7-asis „Baltic Pitching Forum“ laukia trumpametražių filmų projektų paraiškų iki 2019 rugpjūčio 9 d. Daugiau informacijos adresu www.bpf.lt