Atgal 2022.07.28

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kviečia žiūrėti lietuviškus trumpametražius filmus bare „Peronas“

Visą vasarą Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kvietė baro „Peronas“ lankytojus žiūrėti trumpametražius filmus iš viso pasaulio. Rugpjūtis skirtas pažinčiai su lietuviškais trumpametražiais filmais – 2022 m. nacionalinės konkursinės programos dalyviais. Pašėlę, techno muzikos įkvėpti, keliantys klausimus ir ieškantys atsakymų filmai dažnai netelpa žanrų rėmuose ir kuria šiuolaikinio lietuviško kino identitetą.

Kino seansai vyks rugpjūčio 9 ir 23 dienomis baro „Peronas” terasoje „Parkas“ (Geležinkelio g. 6, Vilnius). Kino seansai – nemokami, tačiau vietų skaičius ribotas, todėl rekomenduojama atvykti anksčiau. Visi filmai – su lietuviškais ir angliškais subtitrais.

Rugpjūčio 9 d. 21 val. – „Trumpi, bet filmai: Lietuviškos istorijos 1“

Kodėl taip sunku mylėti? Ar androidas gali tapti žmogumi? Ir kaip gi nutinka, kad stojiškai pakelti galima tiek daug – tik ne didžiąsias šventes su savo artimaisiais? Tai – tik keletas klausimų, kuriuos žiūrovams kelia šios programos filmai: jautrūs, ironiški ir skausmingai realistiški.

Programoje: „Techno, Mama“ (rež. Saulius Baradinskas), „Ieva“ (rež. Vytautas Plukas, Domas Petronis), „Pelkė“ (rež. Klementas Leonas Davidavičius), „Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties“ (rež. Greta Griniūtė), „Apklausa“ (rež. Urtė Sabutytė).

Plačiau apie programos filmus.

Rugpjūčio 23 d. 21 val. – „Trumpi, bet filmai: Lietuviškos istorijos 2“

Programoje bus visko – juoko pro ašaras, meilės paieškų, nostalgiškų jaunystės prisiminimų, įtampos ir tikros dramos. Kiekvienam pagal skonį. Pradedantys režisieriai išbando žanrinio kino galimybes: trilerį, socialinę dramą, komediją. Tai Lietuvos kine nėra įprasta ir būtent dėl to tik dar įdomiau.

Išvysite: „Viskas gerai“ (rež. Jorūnė Greičiūtė), „Aš buvau Maksas“ (rež. Lukas Kacinauskas), „Miegamasis rajonas“(rež. Vytautas Katkus), „Tėtušis“ (rež. Justas Ramanauskas), „Paskutinis kartas“ (rež. Rinaldas Tomaševičius).

Plačiau apie programos filmus.