Atgal 2021.09.16

„Trumpas kinas. Vidiniai labirintai“ kviečia į kinematografinį pokalbį apie psichologinę būseną

„Lithuanian Shorts“ kartu su Vilniaus visuomenės sveikatos biuru „Vilnius sveikiau“ jungiasi į atvirus pokalbius Psichikos sveikatos menų festivalyje „Ryšiai“. Spalio 1 d. MO muziejaus kino salėje vyks trumpųjų filmų programos „Trumpas kinas. Vidiniai labirintai“ seansas, kurį lydės kino kūrėjų ir psichikos sveikatos specialistų diskusija.

„Ryšiai“ – pirmasis Lietuvoje psichikos sveikatos menų festivalis, kuriame meninės priemonės – paroda, pasirodymai, filmai, dirbtuvės – tampa kontekstu kalbėti apie vis dar plačiai nesuprantamas ir stigmatizuojamas temas, tokias kaip depresija, nerimas, krizė, demencija, neuroįvairovė. 

„Trumpas kinas. Vidiniai labirintai“ programos filmai kalba apie atskirtį nuo visuomenės, savižudybės užuomazgas ir sudėtingą mamos ir sūnaus meilę. Seansas vyks spalio 1 d. 18 val. Renginyje gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą.

 

Programoje matysite:

Atskirti balsai
rež. Elvina Nevardauskaitė, David Heinemann
2020 m., dokumentinis, 17 min.

Trys lietuviai dalijasi prisiminimais apie tai, kaip jie pirmą kartą išgirdo balsus savo galvoje. Pasakodami filmo herojai vėl išgyvena viską iš naujo. Kančia tai ar palaiminimas? Kiekvienas iš jų turi skirtingą nuomonę. Tai dokumentinis filmas apie balsų girdėjimą ir atskirtį nuo įprasto gyvenimo.

 

Auksinės minutės
rež. Saulius Baradinskas
2019 m., vaidybinis, 10 min.

Tai istorija apie vidutinio amžiaus vyrą Liudą, kurį nuo savižudybės išgelbsti širdies smūgis. Kol jo kūnas be gyvybės ženklų guli vidury gatvės, aplinkui jį vyksta kasdienis gyvenimas. Niekas, netgi pralekiantis greitosios pagalbos automobilis, nepastebi Liudo, kurio „auksinės minutės“ po truputį senka.

 

Motinos diena
rež. Kamilė Milašiūtė
2017 m., vaidybinis, 13 min.

Motinos dienos proga šešiolikmetis Nerka su draugais tradiciškai vagia gėles, kad galėtų padovanoti savo mamoms. Tačiau šiais metais Nerka savo mamos dar nematė. Ji dingo, netekusi teisių į vaiko priežiūrą. Tikėdamas, jog mama nekalta, Nerka pasiryžta ją surasti.

 

Trumpametražių filmų programą parengė lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”. Renginį pristato Vilniaus Visuomenės Sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“. Rėmėjas – Lietuvos Kultūros taryba.