Atgal 2020.06.03

„Trumpas kinas: lietuviški filmukai vaikams“ Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia smagiai praleisti laiką su šeima žiūrint lietuvių kino kūrėjų trumpųjų filmų programą „Trumpas kinas: lietuviški filmukai vaikams“. Kiekvieną birželio šeštadienį žiūrovų laukia 4 vaidybiniai ir animaciniai trumpametražiai filmai, nukeliantys į spalvotus pasaulius, padedantys plėsti jaunųjų žiūrovų akiratį, pažinti aplinkos procesus ir būti aktyviais mus supančių reiškinių ir įvykių dalyviais.

Seansai numatomi birželio 6 d., 13 d. ir 20 d. nuo 12 val. bei nuo 14 val. Karantino laikotarpiu vietų skaičių Kino salėje ribojamas, viename seanse gali lankytis 7 žmonės. Dalyvavimas nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija el. paštu aida.vezeliene@lnb.lt.

Trumpas kinas: lietuviški filmukai vaikams renginys facebook

 

PROGRAMA

„Miškas“ (rež. Ignas Meilūnas, animacinis, 2015, 12 min.)

Senas atsiskyrėlis gamtininkas bando sugauti mitinį naktį šviečiantį miško gyventoją ir taip papildyti savo išskirtinę kolekciją. Gamtininkas sukonstruoja spąstus, tačiau netrukus pats atsiduria keblioje situacijoje.

Filmo anonsas

 

„Nerutina“ (rež. Jūratė Samulionytė, vaidybinis, 2007, 15 min.)

Pagrindinis filmo personažas – pusamžis biuro darbuotojas Henrikas. Jo darbas – tai nesibaigianti rutina, kartotiniai veiksmai. Jis – vienišius, gyvenantis slaptame ir spalvingame savo daiktų pasaulyje. Daiktai nori padėti šeimininkui. Jie bando išlaisvinti Henriką nuo paties susikurto kalėjimo, įsitikinimų, rutinos. Daiktai privilioja šeimininką iki keistai ilgos juostos, kuri, vingiuodama gatvėmis, kiemais ir keisčiausiomis erdvėmis, atveda iki šviesaus džiaugsmo, išsilaisvinimo, laimės būti savimi. Nerutinos.

Filmo anonsas

 

„Kaukai“ (rež. Gediminas Šiaulys, animacinis, 2017, 11 min.)

Trumpa istorija pasakoja apie niekada nenutrūkstantį gyvybės pradžios ir pabaigos stebuklą. Nelaiminga kiškio žūtis tampa nepaprastu išgyvenimu jį radusiems ir smėlio dėžėje palaidojusiems vaikams. Kiškio kūnelį apleidžia gausybė iki tol jame besiglaudusių stebuklingų būtybių, kurios dabar nerimastingai ieško naujų namų. Jo gyvastis ištirpsta aplinkoje ir įsikūnija naujai užgimstančiuose augaluose, būtybėse. Tai – liūdna, tačiau šviesi pasaka vaikams, skatinanti pamąstyti, kas yra mirtis.

Filmo anonsas

 

„Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (rež. Ernestas Jankauskas, vaidybinis, 2014, 30 min.)

Milda – šešerių metų mergaitė, gyvenanti pas tetą, su kuria nesutaria. Kiemo vaikų ji pravardžiuojama „našlaite“, nes jos tėvai negrįžta iš emigracijos Londone. Vieną dieną Milda susipažįsta su moterimi, kuri ją įtikina, kad tėvai ją myli, o negrįžta, nes yra pagrobti Anglijos karalienės. Mergaitė pasiryžta didžiausiam žygdarbiui savo gyvenime – išvaduoti tėvus iš „karalienės gniaužtų“. Slapčia susikrauna daiktus ir išsiruošia į Londoną. Kelionėje mergaitė ima susidurti su sunkumais, kurių didžiausias – ji pati.

Filmo anonsas