Atgal 2019.05.08

TRUMPAS KINAS. Filmukai vaikams

TRUMPAS KINAS – tai naujausia lietuviškų trumpametražių filmų agentūros Lithuanian Shorts iniciatyva, kuria siekiama populiarinti trumpojo kino žanrą ir pristatyti aktualias, žiūroviškas trumpametražių filmų programas kino teatrų repertuaruose. Gegužės mėnesį vilniečiai turės galimybę pamatyti keturias trumpų filmų programas: „Europos trumpametražių filmų programa. Kanai > Venecija > Amsterdamas > Vilnius“, „Eksperimentinės kryptys: lietuviški trumpieji filmai“, „Filmukai vaikams“ ir „Filmukai mažiausiems“. Projekto rėmėjas: Lietuvos kino centras.
Filmukai vaikams
„Filmukai vaikams“ – nuotaikinga, įkvepianti ir pamokanti trumpųjų filmų programa, skirta mažiems, bet ne patiems maužiausiems kino mylėtojams. Programoje pristatomi 8 animaciniai ir animaciniai-vaidybiniai filmai, nukeliantys į spalvotus pasaulius, kuriuose išvysite miniatiūrinę lapę, rimtus muškietininkus, dviejų tramvajų kasdienybę bei netikėtą liūto ir beždžionės draugystę.
Programą pristato lietuviškų trumpametražių filmų agentūra Lithuanian Shorts. Programą parengė Klermono-Ferano trumpametražių filmų festivalis (Prancūzija), turintis ilgametę patirtį rengiant kino edukacijos užsiėmimus ir filmų programas vaikams.
Trukmė: 56 min., iš viso 8 filmai. Rekomenduojama vaikams nuo 7 iki 10 metų. Filmai be dialogų.
Filmai programoje
Snaigė (Snejinka)
rež. Natalia Chernysheva
Rusija / animacinis / 6 min.
Mažasis Afrikos berniukas kartą gavo laišką. Viduje jis rado iš popieriaus pagamintą snaigę. Berniukui ji taip patiko, kad pradėjo svarstyti, kaip iš tikrųjų atrodo sniegas.
Panika! (Paniek!)
rež. Joost Lieuwma, Daan Velsink
Nyderlandai / animacinis / 6 min.
Vairuojant Marją ištinka panikos priepuolis: ar dujas užsuko? Ar nepaliko bėgančio vandens?
Liūtas ir beždžionė (Le lion et le singe)
rež. Benoit Feroumont
Belgija / animacinis / 7 min.
Sužeistas liūtas išsaugoja gyvybę mažajai beždžionėlei. Mainais, mažoji pradeda rūpintis liūtu. Gimsta tikra draugystė, tačiau harmonija trunka iki tol, kol beždžionėlė susiduria su ugnimi.
Du tramvajai (Dva tramvaya)
rež. Svetlana Andrianova
Rusija / animacinis / 10 min.
Klikas ir Tramas – du miesto tramvajai, kas rytą išvykstantys iš tramvajų parko.
Paukštis ir banginis (The Bird & the Whale)
rež. Carol Freeman
Airija / animacinis / 7 min.
Norėdamas išvysti laivo duženas ir atsiskyręs nuo savo šeimos, jaunasis banginis sutinka savo vienintelį gelbėtoją – į narvelį uždarytą giesmininką.
Tegyvuoja muškietininkai (Vivat musketeers!)
rež. Anton Dyakov
Rusija / animacinis / 6 min.
Pasaulis yra ant bedugnės krašto. Bet staiga pasirodo rimti vyrai – didvyriai be baimės ir be gėdos, tikrų tikriausi muškietininkai.
Miniatiūrinis lapiukas (Le Renard minuscule)
rež. Aline Quertain, Sylwia Szkiladz
Prancūzija, Belgija, Šveicarija/ animacinis/vaidybinis / 8 min.
Puošniame sode susitinka miniatiūrinis lapiukas ir milžiniškus augalus auginanti mergaitė. Jiedu supranta, kad auginti galima ir daiktus. Gudrieji padaužos prisigalvos visokiausių eibių…
Hors piste (Hors piste)
rež. Léo Brunel, Loris Cavalier, Camille Jalabert, Oscar Malet
Prancūzija / animacinis-vaidybinis / 6 min.
Du geriausi regiono gelbėtojai yra pasirengę naujai misijai. Tačiau viskas pakrypsta ne taip, kaip buvo planuota.