Atgal 2022.03.28

Trečiadienį prasidedančiame „Meeting Point – Vilnius“ – reikšmingos „Lithuanian Shorts“ iniciatyvos

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia kino bendruomenės atstovus į trečiadienį prasidėsiantį „Kino pavasario“ industrijos renginį „Meeting Point – Vilnius“. Po dviejų metų renginys sugrįžta į Vilnių, kur kovo 30-balandžio 1 d. susitiks įvairių šalių kino kūrėjai, pardavimų agentai, platintojai, festivalių programų sudarytojai ir kiti tarptautinės industrijos atstovai. Programoje lankytojų laukia naujų projektų pristatymai, uždari industrijos seansai, diskusijos ir susitikimai. Tarp įvairių „Meeting Point – Vilnius“ renginių – ir „Lithuanian Shorts“ iniciatyvos.

„Meeting Point – Vilnius“ metu vyks trečiasis „Baltic Women in Film Mentorship“ programos ugdytinių ir mentorių susitikimas. „Baltic Women in Film Mentorship“ – pirmoji mentorystės programa Baltijos šalių moterims iš kino ar televizijos industrijų, skirta įgalinti moteris ugdyti savo kompetencijas ir profesinius įgūdžius kuriant naujus audiovizualinius projektus ar paslaugas. Šia mentorystės programa siekiama sukurti kontaktų tinklą, kuris ne tik paisytų lyčių lygybės principų, bet ir skatintų dalijimąsi patirtimi, žiniomis, kontaktais ir susidomėjimą Baltijos šalių kino sritimi. Programą rengia „Lithuanian Shorts“ kartu su Kino ir televizijos moterų asociacija Lietuvoje.

„Lithuanian Shorts“ agentūra kartu su partneriais – Kino ir televizijos moterų asociacija Lietuvoje ir Europos moterų audiovizualiniu tinklu EWA kviečia industrijos atstovus į diskusiją „Communities as a Tool for Change“. Pašnekovai aptars, kaip kino bei TV bendruomenės, asociacijos ir organizacijos gali paskatinti pokyčius industrijoje ir padėti kylantiems talentams. Pokalbyje dalyvauja Kino ir televizijos moterų asociacijos Lietuvoje iniciatorė Eva Brazdžionytė, kino kūrėjas ir „The Queer Agenda“ narys Romas Zabarauskas, vykdomoji Europos moterų audiovizualinio tinklo EWA direktorė Jenni Koski ir kino žurnalistė Līga Požarska, dalyvaujanti „Baltic Women in Film Mentorship“ programoje. Pokalbį moderuos kūrybos koučerė ir viešojo kalbėjimo trenerė Bonnie Williams. Diskusija vyks kovo 31 d., ketvirtadienį, 14:30 val.  Neringos viešbutyje (Gedimino pr. 23, Vilnius). Būtina registracija (čia).

„Lithuanian Shorts“ prisideda ir prie „Meeting Point – Vilnius“ iniciatyvos „Talents Nest“, skirtos  jauniems profesionalams iš Baltijos, Rytų Europos ir Kaukazo regionų valstybių. Atrinktų dalyvių laukia trys intensyvios dienos, kurių metu ekspertai padės iš arčiau susipažinti su tarptautine kino industrija, bus skiriama daug dėmesio tinklaveikai ir naujų partnerysčių mezgimui. „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė programos dalyviams pristatys paskaitą apie filmų sklaidą tarptautiniuose kino festivaliuose Tips and Tricks: Navigating the Short Film Festival World“. Renginį užbaigs apdovanojimų ceremonija, kurios metu „Lithuanian Shorts“ įteiks agentūros įsteigtą prizą – Baltijos šalių trumpametražių filmų pristatymo forumo „Baltic Pitching Forum“ akreditaciją, suteikiančią galimybę dalyvauti Forumo renginiuose bei individualioje konsultacijoje su vienu iš industrijos ekspertų. Šiais metais „Talent Nest“ iniciatyvoje dalyvauja penkios Lietuvos kino industrijos atstovės – režisierė, scenaristė Ieva Šakalytė, video mano ir kino kūrėja Bon Alog, prodiuserė Viktorija Akavickaitė, kūrybininkė, menininkė Jogilė Ramoškaitė bei animacijos režisierė Vilma Razmutė. 

Visa „Meeting Point – Vilnius“ programa čia.