Atgal 2021.04.09

Tolerancijos skatinimo projektas „Kai susitinka istorijos“ sieks keisti visuomenės nuostatas atvykusių migrantų atžvilgiu

Menų agentūros „ARTSCAPE“ tolerancijos skatinimo Lietuvoje projektas Kai susitinka istorijos“, įgyvendinamas kartu su partneriais „Diversity development group”, „NARA” ir „Lithuanian Shorts”, užtikrintai gavo 249 710 eurų finansavimą iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo nacionalinės programos. Tai, kad buvo finansuotas būtent šis projektas, rodo, kad yra pripažįstamas meno potencialas siekti pokyčių visuomenėje. Kultūros veiklos, o taip pat ir viso projekto metu vyksianti komunikacijos kampanija sieks ambicingo tikslo – keisti visuomenės nuostatas atvykusių migrantų atžvilgiu naudojant komunikacijos vystymosi etikos standartus.

Vienas iš Menų agentūros „ARTSCAPE“ strateginių tikslų – kuriant aukštos kokybės kultūrą prisidėti prie įvairovės ir atviros visuomenės kūrimo, 2021 metais bus pradėtas įgyvendinti su nauja jėga.  „Tai, ką „ARTSCAPE” komanda sukūrė per pastaruosius metus, yra nepaprasta ir  džiaugiuosi, kad organizacija pradeda naują veiklos puslapį. Per 9 metų veiklos laikotarpį tai yra didžiausios apimties projektas, kurio apimtys įspūdingos: 5 Lietuvos miestuose bus pristatomos audiovizualinio meno instaliacijos, sienos tapyba, inovatyvios pamokos moksleiviams, keliaujanti fotografijos paroda, trumpametražių filmų programų sklaida“, – teigia „ARTSCAPE” bendraįkūrėja ir vadovė Aistė Ulubey.  

„Esame  be galo dėkingi partneriams ir menininkams už pasitikėjimą ir bendradarbiavimą – kartu sukūrėme projekto programą, prisidėsiančią prie prie įvairovės skatinimo, lygybės suvokimo bei atviros visuomenės kūrimo.  Šis kultūros tyrėjų, žiniasklaidos organizacijų ir menininkų partnerių tinklas bendradarbiaus pirmą kartą, todėl „Kai susitinka istorijos“ bus galimybė siekti pokyčių skirtingais lygmenimis, kurti prasmingus pokyčius kultūros, inovacijų ir žiniasklaidos priemonėmis komunikuojant apie migracijos procesus visuomenėje.“, – projekto finansavimu ir jo įvertinimu džiaugiasi A. Ulubey.

„Lithuanian Shorts” džiaugiasi prisijungusi prie šio didelės apimties projekto „Kai susitinka istorijos“ partnerio teisėmis, agentūros tikslas – kruopščiai parengtomis Lietuvos ir užsienio kino kūrėjų trumpametražių filmų programomis bei jas lydinčiomis diskusijomis atkreipti dėmesį į migracijos procesus Lietuvoje ir siekti pokyčių visuomenėje. 

 

Projektą „Kai susitinka istorijos“ įgyvendins:

VŠĮ Menų agentūra Artscape (Artscape) – profesionalios scenos meno įstaigos statusą turinti organizacija, nuo 2015 metais pradėjusi dirbti migracijos srityje, dabar didžiausią ekspertinę patirtį šioje srityje sukaupusi kultūros organizacija.  Už veiklas su pabėgėliais organizacija yra gavusi ne vieną apdovanojimą- Kultūros ministerijos kultūros edukacijos premiją, LR ministro pirmininko padėką už veiklą Covid- 19 metu ir  yra vienintelė kultūros organizacija, veikianti kaip Jungtinių tautų pabėgėlių agentūros partnerė Baltijos ir Šiaurės šalyse.

Diversity Development Group (DDG) yra ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas – vykdyti socialinius (mokslinius, taikomuosius ir infrastruktūrinius) projektus ir tyrimus žmogaus teisių, švietimo, lygių galimybių, įvairovės, migracijos ir integracijos srityse. Strateginis organizacijos uždavinys – vystyti įvairovę siekiant tvarios, tolerantiškos ir socialiai atsakingos visuomenės

VŠĮ Dokumendija (NARA) – tai atsakingos žurnalistikos erdvė, atsakingai  nagrinėjanti  migracijos  procesus, kurios darbai apdovanoti Lietuvoje ir tarptautiniu mastu.

VšĮ Lithuanian Shorts – tai 2012 metais įkurta lietuviškų trumpametražių filmų agentūra, kurios pagrindinis tikslas – rūpintis nacionalinių trumpametražių filmų sklaida Lietuvoje ir užsienyje. Agentūra bendradarbiauja su įvairiomis Lietuvos ir užsienio organizacijomis, festivaliais, ir kino teatrais, kuriems sudarinėja trumpametražių filmų programas, taip pat pristato lietuvių kino industriją didžiausiuose Europos trumpametražių kino filmų festivaliuose ir mugėse: Clermont-Ferrand (Prancūzija), Berlinale (Vokietija), Short Film Corner (Kanai, Prancūzija), Torino Short Film Market (Italija) ir t.t.