Atgal 2021.01.06

Speciali Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programa – LRT mediatekoje

„Kūrybiškos Europos“ biuras Lietuvoje sausio 14-19 d. kino mylėtojus kviečia patogiai įsitaisyti prie namų ekranų ir pasinerti į kinematografišką kelionę po Europos žemyną su Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio specialiąja programa „Europos istorijos“. 

Valandos trukmės programoje išvysite keturis filmus – olandų režisierės Zara Dwinger šiuolaikiškai interpretuotą Šekspyro tragediją, virtusią filmu „Julija ir Džuljeta“, Kanų kino festivalio programoje „Kritikų savaitė“ pristatytą ispanų režisierės Lucía Aleñar Iglesias dramą „Svetimšalė“, įtraukiantį suomių kūrėjo Lauri-Matti Parppei vaidybinį filmą „Tylios kaip žudikės“ ir ironišką, daugybę pasaulio festivalių apkeliavusį režisierių dueto Michaela Mihalyi ir David Stumpf animacinį filmą suaugusiems „Visi apsi_ika“.

Šių metų „Europos istorijos“ pasakoja apie pirmąją širdį draskančią meilę, ateinančią brandą, moterų vidinį pasaulį ir jo kismą bei kiekvienam gerai pažįstamą kasdienybės absurdiškumą.

Jų kūrėjai – kylantys Europos talentai, žengiantys tvirtus pirmuosius žingsnius tarptautinėje kino industrijoje. Programos filmai sėkmingai pristatyti prestižiniuose Kanų, Berlyno, Venecijos ir kituose tarptautiniuose kino festivaliuose.

Programoje pristatomus filmus sieja ir tai, kad visi jie – patyrusių Europos kino gamybos kompanijų ir naujų talentų bendradarbiavimo rezultatas, įgyvendintas kartu su Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ paprogramės MEDIA parama. 

Filmai bus rodomi nemokamai, sausio 14-19 d., LRT Mediatekoje.

„Europos istorijas“ pristato ES programos „Kūrybiška Europa“ biuro Lietuvoje MEDIA skyrius.

Daugiau apie programą: čia.

 

Apie „Kūrybišką Europą“ 

„Kūrybiška Europa“ yra Europos Sąjungos programa, skirta Europos kultūrai, kinui, televizijai, muzikai, literatūrai, scenos menui, paveldui ir kitoms susijusioms sritims remti. Paprograme MEDIA jau 30 metų remiamas Europos kino ir audiovizualinis sektorius: filmų ir serialų kūrimas ir sklaida, kino festivaliai, vaizdo žaidimai, kino edukacija ir kitos Europos audiovizualinį turinį populiarinančios iniciatyvos. 

 

Apie Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis yra vienas didžiausių išskirtinai tik trumpametražius filmus rodančių festivalių Baltijos šalyse. 2006 metais įkurtas festivalis tapo vienu iš nedaugelio kino renginių Lietuvoje, kuriame galima pamatyti tokią plačią naujausių trumpametražių filmų programą iš viso pasaulio. Festivalis kasmet žiūrovams pristato keliolika programų, kuriose rodoma beveik pusšimtis stipriausių pastaraisiais metais sukurtų darbų. Jį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.