Atgal 2022.02.08

Skelbiami kūrėjai, pretenduojantys į Lietuvos kino operatorių „Ąžuolas 2021“ apdovanojimus

Jau ilgiau nei dešimtmetį Lietuvos kino operatorių asociacijos (LAC) organizuojami apdovanojimai „Ąžuolas“ tęsia tradiciją pagerbdami ir įvertindami geriausius operatoriaus meistriškumo darbus. Apdovanojimai vyks virtualiu formatu – nominantai bus kviečiami į diskusiją prie apvalaus stalo su kitais kino profesionalais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Iš viso žiūrovų laukia 3 apskritojo stalo diskusijos, kurių įrašai pasirodys vasario 18, 23 ir 25 dienomis LRT mediatekoje.

„Ąžuolo“ statulėlė, simbolizuojanti brandą ir kūrybiškumą, kiekvienais metais įteikiama geriausiam metų kino operatoriui, o „Gilės“ apdovanojimu įvertinamas geriausias metų jaunojo kino operatoriaus darbas. Konkurse dalyvavo net 17 lietuviškų ilgametražių ir trumpametražių, vaidybinių bei dokumentinių kino filmų, kurių oficiali premjera įvyko 2021-aisiais. Šįmet vyksiančiuose apdovanojimuose iš viso nominuoti 6 filmai – 3 „Gilės“ ir 3 „Ąžuolo“ kategorijose.

Tokį sprendimą paskelbė „Ąžuolas 2021” vertinimo komisija, kurią sudarė LAC nariai kino operatoriai Algimantas Mikutėnas, Audrius Budrys ir Tomas Vilys, taip pat režisierė Dovilė Šarutytė bei kino kritikė Rasa Paukštytė, kuriai teko ir komisijos pirmininkės pareigos.

Apvaliojo stalo diskusijomis siekiama ne tik pasidžiaugti lietuviško kino augimu ir operatorių kūrybiškumu, bet ir atkreipti visuomenės, ypač jaunosios kartos, dėmesį į kiną kuriančius profesionalus. Tokiu būdu žiūrovus viliamasi sudominti kino operatoriaus menu, iš arčiau supažindinti su šio amato subtilybėmis, kompleksiškumu bei kino filmų kūrimo užkulisiais.

Pirmasis pokalbis su jaunaisiais kino operatoriais, pretenduojančiais į „Gilės“ apdovanojimą, LRT mediatekoje pasirodys jau vasario 18-ąją, vasario 23-ąją bus galima išvysti diskusiją su „Ąžuolo“ nominantais. Nominacijų laureatus planuojama skelbti vasario 25 dieną. Be pagrindinių apdovanojimų, LAC tradiciškai įteiks statulėlę už kūrybinius gyvenimo pasiekimus bei operatorių dėkingumo prizą, kuris skirtas su operatorių darbu glaudžiai susijusioms profesijoms pagerbti.

 

„Gilė“ 2021 m. nominantai:

„Aš buvau Maksas”
rež. Lukas Kacinauskas
operatorė Meida Lileikytė

Maksas pirmąkart eina į internetinių pažinčių pasimatymą su kitu vaikinu, vardu Tadas. Maksas jaučiasi nejaukiai ir nedrąsiai, tad iniciatyvos imasi Tadas. Naktinėje kelionėje po miestą jis vis bando pažinti Maksą, tačiau šis vengia kalbėti apie save ir išsisukinėja. Maksas blaškosi tarp savo jausmų ir Tado spaudimo, galiausiai palūžta ir atskleidžia esąs visai ne Maksas.

 

„Paskutinis kartas”
rež. Rinaldas Tomaševičius
operatorius Nojus Drąsutis

Tadas, jo nėščia mergina Grėtė ir draugas Robis gyvena apleistame name. Porelė nusprendžia pradėti priklausomybės ligų gydymo kursą. Tadas sugalvoja dvi pinigų gavimo schemas gydymosi pradžiai. Draugai susigundo paskutinį kartą „pagaudyti kaifą“. Robis miršta, o pinigus iš Tado atima policininkai, palikdami jį su Grėte gatvėje likimo valiai.

 

Šokis
rež. Danielius Minkevičius
operatorius Oskaras Abramavičius

Norėdamas atkurti nutrūkusį ryšį su sūnumi, tėvas įsilieja į naktinį Vilniaus gyvenimą.

Apdovanojimo „Ąžuolas“ 2021 m. nominantai: Feliksas Abrukauskas, LAC („Sinefilija”, rež. Algimantas Puipa), Narvydas Naujalis, LAC („Bėgikė”, rež. Andrius Blaževičius) ir Vytautas Plukas, LAC („Žmonės, kuriuos pažįstam”, rež. Tomas Smulkis).