Atgal 2020.03.05

„Šeršėliafam“ Metų kino moters apdovanojimas įteiktas „Lithuanian Shorts“ duetui

Kovo 4 d. vakarą kino teatre „Pasaka“ atidarytas 13-tasis „Šeršėliafam“, šiemet aktualiomis temomis kviečiantis kalbėti visus metus. Renginių ciklo atidaryme paskelbta Metų kino moteris ir Publikos simpatija bei įvyko Maryam Touzani filmo „Adomas“ premjera.

„Kalbėjimas apie moterų režisierių kūrybą ir jų padėtį visuomenėje nėra mada, kuri kažkada praeis. Neužtenka apie moterų režisierių kūrybą, apie moterims aktualias temas kalbėti tik kartą metuose vykstančiame festivalyje, todėl ciklo renginius organizuosime visus metus“, – sako „Šeršėliafam“ vadovė Andrė Balžekienė.

Metų kino moterimis tapo duetas – Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė ir Gabrielė Cegialytė, agentūros „Lithuanian Shorts“ direktorė bei projektų vadovė. Jas galima vadinti trumpametražio kino ambasadorėmis Lietuvoje, kurios jį populiarina visose srityse. Žiūrovai Metų Publikos simpatija išrinko filmų platintoją ir kino prodiuserio asistentę Justę Michailinaitę. Ji dirba su daugybe lietuviškų filmų, o šiuo metu yra susitelkusi į du animacijos projektus. Metų kino moterį slaptu balsavimu tradiciškai renka kino industrijos profesionalai, o žiūrovai kviečiami atiduoti savo balsus bei išrinkti Publikos simpatijų prizo laimėtoją.

Aštuntąjį kartą „Šeršėliafam“ pagerbia aktyviai kino kūrimo ir sklaidos procese dalyvaujančias kino moteris. Šiemet Metų kino moterimi pretendavo tapti aktorė Aistė Diržiūtė, agentūros „Lithuanian Shorts“ direktorė bei projektų vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė ir Gabrielė Cegialytė, filmų platintoja ir kino prodiuserio asistentė Justė Michailinaitė.

 

Metų kino moters prizą 1000 Eur piniginį prizą įsteigė LATGA, o Metų Publikos simpatijos – „SPA Vilnius“.

Nuotraukų autorė – Greta Skaraitienė, ŽMONĖS Foto.