Atgal 2020.01.13

Registruokitės į šiurpiausias Vilniaus istorijas atskleidžiančias ekskursijas

Sausio 16-19 d. Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis vyks jau 13-ąjį kartą, tačiau tai pirmi festivalio metai, kai bus pristatoma trumpametražių filmų siaubo filmų programa. Prie šios programos jungiasi alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma „Neakivaizdinis Vilnius“, kuri siaubo filmų žiūrovams prieš kino seansus pasiūlys šiurpiausias Vilniaus istorijas atskleidžiančią ekskursiją „Vaiduokliškas Vilnius“.
Ekskursija vyks du kartus – sausio 18 ir 19 dienomis Vilniaus senamiestyje. Dalyvavimas nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija. Į ekskursijas galite registruotis turėdami bilietus į siaubo filmų „Siaubingai baisios istorijos“ (N-18) seansus, vykstančius sostinės kino teatre „Pasaka“ ir kino centre „Skalvija“.
Registracijai reikės jūsų bilieto numerio. Ekskursijos trukmė 2 val., kurios pabaigoje – siaubo filmų programa.
Registracija į ekskursijas vyksta iki sausio 17 d., ANKETA (vietų skaičius ribotas).
Pasivaikščioti po vaiduoklišką sostinę
Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis savo filmų žiūrėti kviečia į senamiestyje esančius kino teatrus, o būtent seniausios miesto dalys ir slepia daugiausia baisių Vilniaus istorijų. Prieš du festivalio siaubo filmų seansus sausio 18 ir 19 d. „Neakivaizdinis Vilnius“ jų žiūrovams organizuoja dviejų valandų ekskursijas. Jų dalyviai su gide temstant lankys paslaptingiausias senamiesčio vietas, pasiklausys šiurpiausių meilės, lemtingų ir kraupių Vilniaus istorijų, aplankys vaiduoklių pamėgtus miesto kampelius, kurių Vilniuje per kelis šimtmečius susikaupė labai daug.
„Tai slaptos iš Vilniaus kronikų surinktos vietos ir istorijos, kurios, jei ne gidai, nepasiektų keliautojų ausų“, – sako ekskursijų gidė Miglė Černikovaitė. Jos ruošiamuose pasivaikščiojimuose – LDK dvaro intrigos, miestiečių ir jų svečių gyvenimo kronikos, vienuolių, Napoleono kariuomenes siaubo istorijos ir šiurpios Vilniaus legendos.
Siaubo programoje – košmaro „koncentratas“
Pirmą kartą žanrinio kino mylėtojai turės progą pavirpinti kinkas festivalio siaubo trumpametražių filmų programoje „Siaubingai baisios istorijos“ (N-18). Vilniaus trumpųjų filmų festivalis šią specialią filmų programą sudarė kartu su Haapsalu fantastinių ir siaubo filmų festivaliu (Estija), turinčiu gilias žanrinio kino rodymo tradicijas.
Festivalio organizatoriai įspėja, kad seanso žiūrovų laukia geras siaubo ir košmaro „koncentratas“. Ši filmų programa neleis atsikvėpti ir sukels maksimalų adrenalino kiekį kraujyje. Penkios Europos kino kūrėjų istorijos parodys, koks įvairus gali būti siaubo žanras ir kiek daug jame telpa košmaro.
Festivalio programa ir „Pasaka“ (www.kinopasaka.lt) bei „Skalvija“ (www.skalvija.lt) internetiniuose namuose.
Plačiau apie kitas nepažintas Vilniaus vietas ir istorijas – www.neakivaizdinisvilnius.lt