Atgal 2018.08.02

Pratęsiama filmų projektų registracija į „Baltic Pitching Forum 2018“

Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmų kūrėjai turi dar dvi papildomas savaites pateikti savo trumpo metro filmų projektus į „Baltic Pitching Forum 2018“! 6-asis Baltijos šalių trumpametražių filmų pristatymo forumas pratęsė projektų registracijos terminą iki rugpjūčio 15 d.
„Baltic Pitching Forum“ projekto tikslas – kurti erdvę, kurioje būtų telkiamas dėmesys į Baltijos šalių kino industrijų kūrybinį potencialą. Trumpametražių filmų kūrėjams suteikiama unikali galimybė įsilieti į tarptautinę kino industriją, būti pamatytiems ir įvertintiems Europos kino industrijos profesionalų. Forumo metu kūrėjai ne tik tobulins projektų pristatymo įgūdžius bei gilins kino sklaidos žinias, jie taip pat megs itin reikšmingas partnerystes, padėsiančias tolimesniuose karjeros etapuose.
Forumas vyks spalio 12-13 dienomis Vilniuje. Pirmąją dieną filmų kūrėjai bus mokomi, kaip tinkamai pristatyti naujo filmo projektą, savo idėjomis sudominti potencialų filmo platintoją ar investuotoją. Patirties dalyviai galės semtis ir iš forumo alumnų, kurie pasidalins savo sėkmės istorijomis bei papasakos forume pristatytų filmų kelią į pripažinimą. Pirmąją dieną vyks susipažinimas su tarptautine komisija, kuri vertins atrinktus projektus bei dalinsis savo žiniomis, įžvalgomis ir pasiūlymais. Komisiją sudarys septyni nariai – pardavimų agentai, prodiuseriai, televizijų įgaliotiniai, įvairių kino fondų atstovai, festivalių programų sudarytojai ir filmų platintojai iš įvairių pasaulio šalių. Komisijos sudėtis bus skelbiama rugsėjo mėnesį.
Antroji forumo diena bus skirta išmoktų žinių praktiniam pritaikymui ir filmų projektų viešam pristatymui. Po apdovanojimų ceremonijos vyks individualūs dalyvių ir užsienio kino industrijos specialistų susitikimai, kuriuose kūrėjai galės išgirsti išsamesnes profesionalų rekomendacijas. Dauguma renginio paskaitų ir pristatymų – vieši, todėl į forumą atvykti kviečiami visi, besidomintys kino industrijos subtilybėmis.
Filmų kūrėjai varžysis dėl reikšmingų apdovanojimų. Vienam projektui bus suteikta galimybė dalyvauti 2019 m. Prancūzijoje vyksiančiame koprodukcijos forume „Euro Connection”, kuris jau 11 metų organizuojamas didžiausio pasaulyje Klermono-Ferano tarptautinio trumpųjų filmų festivalio metu. Antrasis projektas pelnys galimybę dalyvauti tarptautinėse scenarijaus rašymo dirbtuvėse ir koprodukcijos forume „European Short Pitch”, kurį sudarys trys sesijos 2019 m. sausio-kovo mėnesiais.
„Baltic Pitching Forum” renginio nugalėtojus rinks ne tik tarptautinė komisija, bet ir nacionalinė patyrusių Lietuvos prodiuserių žiuri. Ši žiuri įteiks trečiąjį prizą – 1000 eurų vertės Lietuvos prodiuserių MEDIA apdovanojimą, įsteigtą „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyriaus iniciatyva.
Forumą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ , renginio partneriai – Rygos tarptautinis trumpametražių filmų festivalis „2ANNAS“, Rygos tarptautinis kino festivalis, Estijos trumpametražių filmų centras ir „Black Nights“ tarptautinis filmų festivalis (Estija). „Baltic Pitching Foum“ renginį finansuoja Lietuvos kino centras ir „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyrius.
Registracija:
Registracijos pabaigos terminas – rugpjūčio 15 d.
Anketa ir taisyklės: čia.
Registracijos sąlygos:
– Registruotis gali režisieriai/prodiuseriai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, sukūrę bent vieną trumpo metro filmą;
– Priimami vaidybinių, animacinių ir hibridinių filmų projektai, esantys vystymo stadijoje;
– Būsimo filmo trukmė – iki 30 min.;
– Projektas orientuotas į tarptautinę auditoriją.
Daugiau informacijos: www.bpf.lt