Atgal 2019.09.17

Prasidėjo naujų trumpametražių filmų registracija į „Lithuanian Shorts“ katalogą

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia teikti filmus atrankai į kasmetinį naujausių lietuviškų trumpametražių filmų katalogą „Lithuanian Shorts 2019-2020“.
Nuo 2012 metų leidžiamas „Lithuanian Shorts“ katalogas skirtas pristatyti lietuvių kino kūrėjus ir populiarinti jų naujausius trumpametražius filmus. Kasmet šis leidinys platinamas užsienio kino festivaliams, pardavimų agentams, filmų platintojams, festivalių programų sudarytojams nekomerciniais tikslais, pristatomas įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose kino renginiuose, iš kurių reikšmingiausi: Klermono-Ferano tarptautinis trumpametražių filmų festivalis ir mugė (Prancūzija), Berlyno kino festivalis ir mugė (Vokietija), Kanų kino festivalis ir trumpametražių filmų mugė „Short Film Corner“ (Prancūzija) ir kiti.
Atrinkti filmai ne tik atsidurs naujausiame kataloge, informacija apie juos taip pat bus skelbiama www.lithuanianshorts.com svetainėje esančiame archyve, o filmų failai talpinami į slaptažodžiu apsaugotą Vimeo vaizdo platformos paskyrą ir prieinami kino industrijos profesionalams, besidomintiems lietuviškais trumpametražiais filmais (peržiūros nėra laikomos viešomis, todėl neturi įtakos filmo premjeros statusui).
Atrankos į „Lithuanian Shorts 2019-2020“ katalogą taisyklės:
– Atrankoje gali dalyvauti profesionalūs lietuviški ir bendros gamybos su kitomis šalimis kino filmai, kurių trukmė – iki 35 min.
– Galima teikti įvairių žanrų filmus.
– Pirmasis viešas rodymas buvo ne anksčiau kaip 2019 m. sausio 1 d.
– Galima teikti ir tuos filmus, kurių premjera numatoma 2020 m.
– Atrinkti filmai turės būti pateikiami skaitmeninėje laikmenoje (Quicktime 1080p) su angliškais subtitrais.
Registracijos procesas: užpildyti registracijos anketą ir įkelti kelis auštos kokybės filmo stop kadrus.
Registruoti filmus atrankai galima iki spalio 13 d. imtinai. Filmų registracija – nemokama.
Apie atrankos rezultatus informuosime el. paštu lapkričio mėnesį. Kilus klausimams, kreiptis el.paštu office@filmshorts.lt. Nuoroda į praėjusių metų katalogą.