Atgal 2019.04.26

Pirmąjį sezoną pradėjo profesinės mentorystės programa kino ir televizijos moterims

Vakar prasidėjo pirmasis kino ir televizijos moterų mentorystės programos „Lithuanian Shorts Mentorship“ sezonas. Atidarymo renginyje susirinko tiek pradedančios kino ir TV industrijų atstovės, tiek ir ilgametę patirtį sukaupę, žinomi lietuviško kino profesionalai. Pusmetį truksiančią profesinio tobulėjimo iniciatyvą rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.
Profesinės mentorystės programai „Lithuanian Shorts Mentorship“ paraiškas pateikė per trisdešimt įvairių kino ir televizijos specialybių atstovių. Pirmajam programos sezonui atrinkta dešimt ugdytinių iš tokių sričių kaip video reklamų gamyba, žurnalistika, scenarijaus rašymas, filmų režisūra ir prodiusavimas, kostiumų dailė. Aktyvus susidomėjimas „Lithuanian Shorts Mentorship“ programa atskleidė didelį karjeros, profesinio tobulėjimo konsultacijų su labiau patyrusiais profesionalais poreikį.
„Pasaulyje yra ženkliai per daug nepanaudoto žmonių potencialo įvairiausiose industrijose. Šios liūdnos pasekmės priežastys įvardijamos dvi: beveik 50 proc. dirbančiųjų vargsta bandydami atrasti profesinę aistrą, o kita dalis – atrasta aistra nesidalina su kitais, t.y., sukauptą patirtį ir kompetenciją pasilieka tik sau. Tad vienas iš efektyviausių būdų dalintis patirtimi ir ugdyti talentus – mentorystė.“,- teigia „Lithuanian Shorts Mentorship“ partneris ir lietuviškos mentorystės platformos „idialogue“ įkūrėjas Saulius Alksnis.
„Lithuanian Shorts Mentorship“ ugdytinės įvardija šią programą kaip išskirtinę galimybę gauti trūkstamų žinių, patyrinėti mažiau pažįstamas kino industrijos sritis bei įgauti daugiau pasitikėjimo savimi. „Jau turėjau progų įsitikinti, kad dalinimasis patirtimi ir turimomis žiniomis ne tik padeda rasti sprendimus praktinėse situacijose, bet ir buria bendruomenę bei suteikia daugiau drąsos ir motyvacijos naujiems iššūkiams. Būtent to kartais labiausiai pritrūksta tiek asmeniniams tikslams išsikelti, tiek pasiryžti juos pasiekti. To šiuo metu pati labiausiai ir ieškau.“, – lūkesčiais dalinasi viena iš programos dalyvių, pradedančioji prodiuserė Justė Michailinaitė.
Gegužės-spalio mėnesiais vyksiančios programos metu atrinktos dalyvės turės individualias konsultacijas su kino ir televizijos industrijos profesionalais: tarptautinio filmų festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytoja, komunikacijos skyriaus vadove Dovile Raustyte, animacijos prodiusere ir Lietuvos animacijos asociacijos steigėja Agne Adomėne, filmų režisiere ir prodiusere Jūrate Samulionyte, prodiuseriais Živile Gallego, Rasa Miškinyte, Luku Trimoniu, Dagne Vildžiūnaite, Teresa Rožanovska, dokumentinio kino režisiere ir prodiusere Giedre Žickyte, filmų kostiumų dailininke Fausta Naujale.
Viena iš programos mentorių, animacijos prodiuserė Agnė Adomėnė džiaugiasi galimybe prisijungti prie „Lithuanian Shorts“ iniciatyvos ir yra įsitikinusi, kad tai – labai reikalinga programa, teikianti abipusę naudą tiek ugdytinei, tiek ir mentoriui – „dalindamiesi patirtimi tobulėjame ir augame visi“. Pasak jos, pačiai tik įžengus į animacijos industriją labai trūko mentoriaus, daug teko mokytis iš savo klaidų. Todėl dabar labai džiaugiasi galėdama dalintis savo patirtimi ir turimomis žiniomis su animacinių filmų įgyvendinimu besidominčia programos ugdytine.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Partneriai – „WIFT. Women in film and television“ bendruomenė Lietuvoje, „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyrius, sėkmingos karjeros mentorystės platforma „idialogue“.