Atgal 2023.02.28

Penktasis kino ir televizijos moterų mentorystės sezonas kviečia teikti paraiškas

Kino ir televizijos industrijų moterys kviečiamos teikti paraiškas į profesinės mentorystės programą „Lithuanian Shorts Mentorship 2023“.  Penktąjį sezoną vyksianti programa yra skirta įvairių kino ir televizijos sričių atstovėms, norinčioms įsitvirtinti šiose industrijose ir mokytis iš savo sričių profesionalų. Projektą įgyvendina lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Paraiškos į mentorystės programą priimamos iki kovo 15 d.

„Mentorystė yra vienas efektyviausių būdų dalintis patirtimi ir ugdyti talentus. Tai tęstinis procesas, kurio metu mentorius savo ugdytinei perteikia gyvenimiškus ir profesinius pavyzdžius, taip pat padeda, palaiko, nukreipia ir motyvuoja siekti išsikeltų tikslų.“ – teigia ilgametis „Lithuanian Shorts Mentorship“ programos partneris, karjeros platformos „idialogue“ įkūrėjas Saulius Alksnis.


„Lithuanian Shorts Mentorship“ – tai vienintelė mentorystės programa Lietuvoje, skirta kino ir televizijos industrijose veikiančioms moterims. Šia programa siekiama kurti bendruomenę, kurioje industrijos moterys galėtų megzti glaudų tarpusavio bendradarbiavimo ryšį, ieškoti naujų profesinio tobulėjimo galimybių ir ryžtingai tęsti savo karjerą kino ir televizijos srityse. Paraiškas teikti kviečiamos moterys, kurios siekia keisti profesinę sritį ar tęsti karjerą kino ar televizijos industrijose, nori pagilinti savo srities profesines žinias arba plėsti akiratį kitose kino industrijos srityse, yra suinteresuotos mokytis iš patyrusio industrijos atstovo/-ės, plėsti profesinį kontaktų lauką, megzti ir aktyviai inicijuoti naujas pažintis.

Penktasis „Lithuanian Shorts Mentorship“ sezonas vyks gegužės-gruodžio mėnesiais. Konkurso būdu atrinktoms dalyvėms atsižvelgiant į jų profesijos sritį ir motyvaciją bus priskiriamas savo srities ekspertas-mentorius, padėsiantis judėti užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo link. Programos metu be individualių susitikimų su mentoriais bus rengiamos ir grupinės veiklos, asmeninio tobulėjimo mokymai, paskaitos bei neformalūs dalyvių susitikimai.

Kasmet prie mentorystės programos prisideda skirtingų Lietuvos kino ir televizijos sričių ekspertai, norintys dalintis savo žiniomis su programos dalyvėmis. Į praėjusio sezono programos mentorių būrį buvo pakviesti tokie industrijos profesionalai, kaip prodiuserės Gabija Siurbytė, Rūta Jekentaitė, Dagnė Vildžiūnaitė, kino kūrėjai Aistė Žegulytė, Lina Lužytė, Armas Rudaitis, Vytautas Katkus, animacijos kūrėjas Antanas Skučas, kino komunikacijos specialistė Dovilė Raustytė-Mateikė, kino kuratorės Dovilė Grigaliūnaitė, Mantė Valiūnaitė bei Gerda Paliušytė.

Penktus metus vyksianti programa gali pasidžiaugti puikiais rezultatais. 2019 m. programoje dalyvavusi animatorė Eglė Davidavičė su mentore-prodiusere Agne Adomėne vysto bendrą animacinio filmo projektą „Ta, kuri žino“. 2021 m. programos ugdytinė Laura Bartusevičiūtė kino kritikės  Mantės Valiūnaitės mentorystės pagalba pradėjo publikuoti savo kino kritikos straipsnius leidiniuose „Kinas“, „370“. Ugdytinė Raminta Stravinskaitė mentorės-prodiuserės Gabijos Siurbytės konsultacijų ir palaikymo pagalba įstojo į prestižinius UCLA Teatro, kino ir TV mokyklos (Jungtinės Amerikos Valstijos) rengiamus kino scenaristų kursus. 2020 m. programos ugdytinė Aistė Gramantaitė mentoriaus-prodiuserio Luko Trimonio konsultacijų pagalba pateikė paraišką Lietuvos kino centrui ir gavo finansavimą savo pirmajam trumpametražiui filmui.

 

Registracija į penktąjį mentorystės programos sezoną vyksta iki kovo 15 d.

„Lithuanian Shorts Mentorship 2023“ registracijos anketa ČIA.

„Lithuanian Shorts Mentorship 2023“ taisyklės ČIA.