Atgal 2021.02.08

Penkias šalis jungiančiame „Film O’Clock“ festivalyje – lietuviški trumpametražiai filmai

Kauno kino centras „Romuva” kartu su lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts” kviečia į išskirtinį kino festivalį „Film O’Clock“, apjungiantį penkias skirtingas šalis, kurias vienija ta pati laiko zona. Tai daugiau nei filmų festivalis, tai – tikras kultūrinis judėjimas, apjungiantis 25 laipsnių rytų ilgumos dienovidinio šalis: Lietuvą, Rumuniją, Graikiją, Egiptą bei Pietų Afriką. „Film O’Clock“ šiemet vyks virtualiai vasario 27 – kovo 3 dienomis.

Festivalio tikslas – skleisti meilę kinui ir šalių kultūrai nepaisant jokių sienų, kviečiant dalyvauti išskirtinėse filmų peržiūrose bei susitikimuose su kūrėjais. Tai išskirtinė galimybė pažinti tolimų ir egzotiškų šalių kino kultūrą viename festivalyje, taip pat skleisti savąją kino kultūrą. Pasitelkiant skaitmenines priemones, kiekvienos šalies auditorija turės galimybę kartu tuo pačiu metu žiūrėti filmus bei aktyviai dalyvauti kino industrijos renginiuose. Festivalio filmų programa bus suskirstyta į dvi dalis – konkursinė trumpametražių filmų programa bei festivalyje dalyvaujančių šalių klasikos filmų kolekcija.

Pirmą kartą vyksiančio „Film O’Clock“ festivalio trumpametražių filmų konkursinėje programoje – 15 naujausių ir tarptautinio pripažinimo sulaukusių trumpųjų filmų, tarp kurių ir trys lietuvių kūrėjų darbai: „Atkūrimas” (rež. Laurynas Bareiša), „Kolektyviniai sodai” (rež. Vytautas Katkus) ir „Vienas gyvenimas” (rež. Marija Stonytė). Šią konkursinę programą, kaip ir kitus festivalio filmus, bus galima išvysti internetinėje kino platformoje „Festival Scope“ vasario 27 – kovo 3 dienomis.

Be seansų, festivalyje vyks ir tarptautinės kino industrijos atstovams skirti renginiai – „Kino paveldas: praskleidžiame šydą” ir „Kino kūrimo galimybės 25 laipsnių rytų ilgumos dienovidinio šalyse”. Šių renginių pagrindinis tikslas yra praplėsti kultūrinį ir kinematografinį akiratį, palengvinti būsimą kino profesionalų bendradarbiavimą, aptarti kino paveldo temą šių dienų virtualių medijų kontekste.

„Aš vertinu „Film O’Clock“ kaip kultūrinį judėjimą, pagrįstą kinu ir visuotine socializacija. Mums reikia „Film O’Clock“. Mums reikalinga platforma, kurioje per meną galėtume pažvelgti į savo bendravimą, kad ir kuriame pasaulio kampelyje būtume, kad ir kokios skirtingos būtų mūsų nuomonės. Manau, kad viduje mes visi esame panašūs, o kultūriniai skirtumai iš tikrųjų praturtina mūsų gyvenimą.  Kiekvienos šalies atstovų kuruojama festivalio atranka atspindės šiuolaikines problemas, su kuriomis susiduria kiekviena šalis, išryškins kiekvienos kultūros pasakojimo tendencijas.“ – teigia festivalio iniciatorė, kino industrijos profesionalė Mirona Radu (Rumunija).

Naujausią informaciją apie festivalio programą kviečiame sekti oficialioje svetainėje: http://foc-iff.com/ ir festivalio partnerių Lietuvoje Kauno kino centro „Romuva“ bei trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ „Facebook“ paskyrose. 

Konkursinė trumpametražių filmų programa bus oficialiai pristatyta šįvakar, vasario 8 d., 18:00 val. festivalio „Facebook“ paskyroje čia.