Atgal 2021.05.17

Paskutinis šio sezono OPEN TALKS su kino kūrėja Gabriele Urbonaite

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts” kviečia stebėti paskutinį šio pusmečio Open Talks“! Gegužės 25 d. 17 val. vyks virtualus pokalbis su režisiere, scenariste ir montažo režisiere Gabriele Urbonaite. Pokalbį moderuos žurnalistas, NARA tinklalapio ir tinklalaidės redaktorius Karolis Vyšniauskas. Tiesioginė pokalbio transliacija vyks „Lithuanian Shorts“ Facebook puslapyje ir 15min portale.

Sezoną užbaigs du Gabrielės Urbonaitės režisuoti trumpametražiai filmai, kuriuos bus galima žiūrėti nemokamai „Lithuanian Shorts“ Facebook puslapyje ir 15min portale nuo gegužės 25 d. 10 val. iki 26 d. 10 val.

NAMO (vaidybinis, 20 min., 2016) – Ieva, 22 metų aktorė, grįžta į gimtąjį Vilnių iš Los Andželo.Tam, kad atkurtų ryšį su žmonėmis ir miestu, Ieva turi priimti faktą, kad niekas, įskaitant ir ją pačią, nestovi vietoje. 

PASKUTINIS SKAMBUTIS (vaidybinis, 15 min., 2018) – paskutinio skambučio rytą Edgaras sutinka vežti kontrabandines cigaretes iš Baltarusijos paskutinį kartą.

 

Open Talks renginys Facebook

 

GABRIELĖ URBONAITĖ – scenaristė, režisierė ir montažo režisierė, gyvenanti tarp Lietuvos ir JAV. Baigė kino studijų bakalaurą Emersono koledže ir scenarijaus rašymo magistrą Kolumbijos universitete, JAV. Jos trumpametražis filmas „Plaukikė“ apdovanotas „Sidabrine gerve“ už geriausią trumpametražį filmą ir „Kino pavasario“ žiūrovų simpatijų prizu. Dalyvavo Berlinale Talents, Odense Talent Camp, Reykjavik Talent Lab ir EKRAN+ kūrybinėse dirbtuvėse. Šiuo metu vysto debiutinį pilnametražį projektą ir dėsto „Youngblood“ kino mokykloje Vilniuje.

KAROLIS VYŠNIAUSKAS – NARA tinklalapio ir tinklalaidės redaktorius, vienas Lietuvos tinklalaidžių (podcasting) pradininkų, taip pat užsiimantis medijų edukacija. Anksčiau jis yra kūręs pokalbių laidas LRT radijuje, „Žinių radijuje“, publikavęs tekstus „Deutsche Welle“ ir DELFI. Kaip žurnalistas jis parvežė pasakojimus iš abiejų JAV pakrančių ir skirtingų Europos miestų. Tarp Karolio pašnekovų buvo kino kūrėjai Jonas Mekas ir Sean’as Bakeris, antropologė, Harvardo dėstytoja Ieva Jusionytė, Lietuvos „Black Lives Matter“ protesto organizatoriai.

2019 m. Karolis inicijavo penkis Lietuvos regionų mokyklų laikraščius įtraukusį projektą „Žurnalistikos laboratorija“. Jo interesų sritys žurnalistikoje – politika, socialiniai judėjimai, švietimas, kartų susidūrimai.

OPEN TALKS – atvirų pokalbių ciklas, kurį nuo 2019 m. vykdo lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais – kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis. OPEN TALKS pokalbių įrašus galite rasti 15min (http://bit.ly/15min-OpenTalks) ir Spotify (http://bit.ly/OpenTalks_Spotify) tinklalaidėse, o nuo 2020-ųjų kovo rengtų susitikimų įrašus – „Lithuanian Shorts“ Facebook video skiltyje.

„Lithuanian Shorts“ veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.