Atgal 2021.01.22

Paskelbti „Ąžuolas“ apdovanojimų už geriausią metų kino operatoriaus darbą nominantai

Lietuvos kino operatorių asociacija LAC paskelbė „Ąžuolas“ apdovanojimų už geriausią metų kino operatoriaus darbą nominantus. Šiemet „Ąžuolai“ – išskirtiniai: apdovanojimai bus įteikti už dvejus metus – 2019-uosius ir 2020-uosius. Tarp paskelbtų nominantų – 7 ilgametražiai filmai, o „Gilei“ už geriausią jaunojo kino operatoriaus darbą nominuoti 6 trumpametražiai filmai.

„Visuotinio nuotolio laikais labai norime išlaikyti bendravimą, diskusiją bei kolegišką įvertinimą darbų prisidėjusių prie lietuviškos vizualinės kultūros puoselėjimo. Manome, kad Ąžuolai yra svarbūs kino bendruomenei, o ypač visiems, tiesiogiai dirbantiems su vaizdu ar padedantiems jį perkelti į ekraną: operatoriams, asistentams, apšvietėjams, technikos nuomotojams, montuotojams, koloristams. Geriausio metų operatoriaus darbo nominacija – tai ne tik kūrybos, bet ir viso techninio filmavimo proceso atitikimo aukščiausiems standartams įvertinimas,“ – teigia Lietuvos kino operatorių asociacijos LAC atstovai savo Facebook paskyroje.

Šiemet „Ąžuolas“ vertinimo komisiją sudarė: LAC nariai Ramūnas Greičius, Julius Sičiūnas, Rytis Kurkulis bei režisierė Aistė Žegulytė ir kino kritikė Mantė Valiūnaitė.

„Ąžuolas“ 2019 m. nominantai: Vytautas Katkus už dokumentinį filmą „Animus Animalis“ (rež Aistė Žegulytė), Laurynas Bareiša už vaidybinį filmą „Išgyventi vasarą“ (rež. Marija Kavtaradzė) ir režisierė bei operatorė Rugilė Barzdžiukaitė už dokumentinį filmą „Rūgštus miškas“.

„Ąžuolas“ 2020 m. nominantai: Narvydas Naujalis už vaidybinį filmą „Izaokas“ (rež. Jurgis Matulevičius), Algimantas Mikutėnas už vaidybinį filmą „Kita tylos pusė“ (rež. Algimantas Puipa), Denys Lushchyk už vaidybinį filmą „Nematoma“ (rež. Ignas Jonynas) bei Simonas Glinskis už vaidybinį filmą „Nova Lituania“ (rež. Karolis Kaupinis).

 

„Gilė“ 2019 m. nominantai:

 

Adamah (rež. Tadas Šlajus)
Operatorius Nojus Drąsutis

 

Panspermija (rež. Mindaugas Docaitis)
Operatorius Jevgenij Tichonov

 

Siena (rež. Silvestras Polinauskas)
Operatorius Linas Žiūra

 

„Gilė“ 2020 m. nominantai: 

 

Pomirtinis gyvenimas (rež. Paulius Stankevičius)
Operatorė Lina Margaitytė

 

Nukryžiavimas (rež. Danielius Minkevičius)
Operatorius Oskaras Abramavičius

 

Špesarto smuklė (rež. Vilius Lukošius)
Operatorius Rytis Aliukonis

 

Sveikiname operatorius bei filmų kūrybines komandas! Daugiau informacijos apie apdovanojimų ceremoniją bus paskelbta netrukus.