Atgal 2020.07.14

Panevėžio lauko kine – programa „Trumpas kinas: žiūrovų numylėtiniai“

Kino centras „Garsas“ kartu su lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia kino mylėtojus į nemokamą kino po žvaigždėmis seansą, kuris vyks liepos 17 d. 22 val. Panevėžyje, aikštėje prie kino centro “Garsas”.

„Lithuanian Shorts“ sudarytoje trumpametražių filmų programoje „Trumpas kinas: žiūrovų numylėtiniai“ – keturi perspektyvių lietuvių kūrėjų darbai, pelnę auditorijos simpatijas tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Bendra programos trukmė – 84 min.

 

Programoje matysite:

 

Mėgėjai

rež. Audrius Antanavičius, 2015, dokumentinis, 23 min.

Odontologas Vitolis Laumakys ir inžinierius Adolfas Morėnas susipažino atsitiktinai gatvėje, kai Adolfas tvarkė savo motociklą. Jie pasidalino abipusiu susidomėjimu kinu. Adolfas pasisakė turįs mėgėjišką 8 mm kino kamerą – ir jie pradėjo filmuoti. Taip pat atsitiktinai vyrai išgirdo apie laisvas patalpas Kėdainių kultūros centro rūsyje – jie jas susitvarkė ir įsigijo minimaliai reikalingą techniką profesionalesniems filmams kurti. Taip 1962 m. įsikūrė „Mėgėjo“ kino studija, laikui bėgant tapusi produktyviausia ir žinomiausia Lietuvoje mėgėjiško kino studija.

 

Šeima

rež. Titas Laucius, 2019, vaidybinis, 21 m.

Eimantas su Migle draugauja dar tik keletą mėnesių. Kadangi Miglės senelis vienas gyvena kelių kambarių bute, Miglės tėvai nusprendžia, kad senelis galiausiai kraustysis gyventi pas juos. Norėdamas įtikti merginai, Eimantas atvyksta padėti Miglės šeimai kartu iškraustyti senelį ir kartu susipažinti su merginos tėvais. Tačiau ne visi šeimos nariai yra patenkinti Miglės vaikino buvimu.

 

Triukšmadarys

rež. Karolis Kaupinis, 2014, vaidybinis, 15 min.

Delegacija iš ministerijos turi atvežti naują skambutį mažo miestelio mokyklai. Senasis – nebeatitinka garso standartų. Tačiau vaikų, o ne skambučio stokojančios mokyklos direktorius visomis išgalėmis stengiasi užmaskuoti akivaizdų trūkumą ir taip išvengti neišvengiamo mokyklos uždarymo.

 

Paskutinė diena

rež. Klaudija Matvejevaitė, 2017, vaidybinis, 24 min.

Kaip jaustumeisi, jei žinotum tikslią savo mirties datą? Ateina laikas, kai kiekvienas gali ją sužinoti. Sename name Vilniuje gyvena Beloglazovų šeima – Kolia, Lena, jų dukra Sonia ir paauglys sūnus Igoris. Šiandien yra diena, kai keturiolikmetis Igoris turi mirti. Kiekvienas šeimos narys tai žino ir savaip bando tvarkytis su slegiančiu laukimu.