Atgal 2022.01.28

Naujausių lietuviškų trumpametražių filmų katalogas „Lithuanian Shorts 2021-2022“ jau prieinamas virtualiai

Prasidėjus vienam reikšmingiausių pasaulio trumpųjų filmų renginių – tarptautiniam Klermono-Ferano festivaliui ir ir besiruošiant pirmadienį startuosiančiai mugei – lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ pristato kasmetinį naujausių filmų katalogą „Lithuanian Shorts 2021-2022“. Šiais metais virtualiame kataloge galima rasti 20 lietuvių kino kūrėjų darbų: dalis jų baigti ir festivalių kelionėms pasirengę trumpieji filmai, o kita dalis jų – baigiamųjų darbų etape esantys filmų projektai. 

Lietuviškų trumpametražių agentūros „Lithuanian Shorts“ vykdyta atranka į virtualų katalogą tik dar kartą įrodė, kad trumpametražis kinas populiarėja ne tik tarp žiūrovų, bet ir tarp kūrėjų. Iš viso duomenų baze tapusiame kataloge šiemet patalpinta 13 vaidybinių, 5 animaciniai ir 2 dokumentiniai filmai. Atrinkti trumpametražiai filmai gvildena tarpusavio santykių, savęs pažinimo, tapatybės paieškos klausimus bei atskleidžia skaudžius praeities prisiminimus. Šių dienų kino kūrėjai drąsiai kalba apie svarbias, visuomenėje vis dažniau aptarinėjamas temas: tos pačios lyties santykius, psichologinę sveikatą, smurtą šeimoje, lyčių stereotipus, seksualinę prievartą, paraštėse gyvenančių žmonių priklausomybes. Šios temos, keliami klausimai, pasakojamos istorijos lietuvių kino kūrėjų filmus paverčia aktualiais ne tik nacionalinei, bet ir tarptautinei auditorijai.

Nuo 2012 metų leidžiamas „Lithuanian Shorts“ katalogas yra vienas pagrindinių leidinių Lietuvoje, pristatantis lietuviško trumpametražio kino  kūrėjus ir populiarinantis jų naujausius filmus. Kasmet šis katalogas platinamas užsienio kino festivaliuose ir mugėse besilankantiems kino industrijos atstovams – filmų pardavimų agentams, platintojams, prodiuseriams, festivalių, televizijų ir VoD platformų programų sudarytojams. „Lithuanian Shorts“ katalogas pristatomas tarptautiniuose kino renginiuose, tokiuose kaip Klermono-Ferano tarptautinis trumpametražių filmų festivalis ir mugė (Prancūzija), Berlyno kino festivalis ir mugė (Vokietija), Kanų kino festivalis ir trumpametražių filmų mugė „Short Film Corner“ (Prancūzija), Turino trumpametražių filmų mugė (Italija) ir kiti.

Naujausias „Lithuanian Shorts 2021-2022“ katalogas veiks kaip virtuali filmų duomenų bazė-katalogas, kuris bus prieinamas visus metus.

Katalogo parengimą finansavo Lietuvos kino centras.