Atgal 2024.01.30

Naujausiame „Lithuanian Shorts 2023–2024“ kataloge – 33 lietuviški trumpametražiai filmai

Prieš reikšmingiausią trumpo kino industrijos renginį – Klermono-Ferano trumpametražių filmų festivalį ir mugę – lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ pristato naujausių trumpųjų filmų selekciją „Lithuanian Shorts 2023–2024“. Rinktiniame kataloge – baigti ir festivalių kelionėms pasirengę trumpieji filmai bei baigiamųjų darbų etape esantys filmų projektai. 

Atrinktų filmų kūrėjai meistriškai kuria įvairialypes istorijas, tyrinėjančias šiuolaikiniam žmogui aktualias temas. Nuo dirbtinio intelekto poveikio žmogaus egzistavimui, tarpusavio ryšių kūrimo, etinių dilemų sprendimo, iki pastangų ieškant savo tapatybės, drąsos siekiant kitoniškumo ir susidūrimo su branda. Šiais metais į „Lithuanian Shorts“ katalogą atrinkti 33 filmai: 21 vaidybinis, 7 animaciniai, 3 dokumentiniai bei 2 eksperimentiniai trumpieji filmai.

Kasmet nuo 2012 m. „Lithuanian Shorts“ agentūra atrenka ir industrijai pristato naujausių lietuviškų trumpametražių filmų katalogą, kuriuo siekiama didinti  lietuviškų filmų ir jų kūrėjų žinomumą ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu. Katalogas skirtas naujų talentų ir filmų ieškantiems kino industrijos atstovams iš kino festivalių, filmų gamybos, platinimo ir pardavimų kompanijų, televizijų ir namų kino platformų. 

Naujausias „Lithuanian Shorts 2023-2024“ katalogas veikia kaip virtuali filmų duomenų bazė ir bus prieinamas ištisus metus. 

Katalogo sudarymą finansavo Lietuvos kino centras.