Atgal 2022.10.26

Mokiniams skirtos trumpųjų filmų programos – jau Kultūros pase

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ antrus metus iš eilės prisideda prie Kultūros paso iniciatyvos ir Lietuvos mokiniams pristato tris lietuviškų trumpųjų filmų programas „Trumpas kinas“. Išskirtinai šiai iniciatyvai parengtos programos padės plėsti jaunųjų žiūrovų akiratį, ugdys kultūros pažinimo įpročius ir skatins bendraamžių diskusijas visuomenei svarbiomis temomis.

Kino programa „Trumpas kinas. Paslaptingieji pasauliai“ pradinių klasių mokinius kvies pokalbiui apie gyvybės trapumą, gebėjimą atsisveikinti, tikėjimą savomis svajonėmis ir džiaugsmą būti savimi. 5–8 klasių mokiniai programoje „Trumpas kinas. Įkvepiančios istorijos” išvys per absurdo ir dramos prizmes pasakojamas istorijas, leisiančias susitapatinti su filmų veikėjais ir jų išgyvenimais. Gimnazistams skirta „Trumpas kinas. Kasdieniniai susidūrimai” programa skatins mokinių kritinį mąstymą bei kultūrinių, socialinių ir emocinių patirčių įvairovę. 

Visos programos prieinamos Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams virtualiu būdu saugioje internetinėje platformoje. Kultūros paso iniciatyvą organizuoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Daugiau informacijos: čia.


Kultūros pase „Lithuanian Shorts“ pristatomos programos:

Trumpas kinas. Paslaptingieji pasauliai – keturi trumpieji filmai, nukeliantys į unikalias vizualines visatas, kviečiantys pasinerti į džiaugsmo paieškas ir atrasti mitinius miško gyventojus bei miegančio pasaulio būtybes.

Kaukai (rež. Gediminas Šiaulys, 2017, 11 min.)
Miškas (rež. Ignas Meilūnas, 2015, 12 min.)
Nerutina (rež. Jūratė Samulionytė, 2007, 15 min.)
Mora Mora (rež. Jurga Šeduikytė, 2021, 10 min.)


Trumpas kinas. Įkvepiančios istorijos – tai dviejų vaidybinių trumpųjų filmų programa, kurioje pagrindiniai filmų veikėjai tampa savo pačių ir juos supančių žmonių superherojais, o pasiryžimas pasiekti užsibrėžtus tikslus bei drąsa pasipriešinti neteisybei tampa pagrindiniais jų išskirtinumo bruožais. Programoje apstu įkvepiančių išbandymų, draugystės ir drąsos.

Plaukikė (rež. Gabrielė Urbonaitė, 2013, vaidybinis, 28 min.)
Žmogus Vielabraukis (rež. Jonas Trukanas, 2016, vaidybinis, 15 min.)


Trumpas kinas. Kasdieniai susidūrimai – tai 4 trumpieji filmai, pasakojantys Lietuvos ir visos Europos jaunimui aktualias temas, skatinančias atvirą pokalbį socialinėmis temomis. Šiuolaikinis jaunimas kviečiamas pasinerti į ironijos, romantiškų jausmų ir nostalgijos kupinus gyvenimus. Keturiose istorijose apstu komiškos ir sukrečiančios realybės atspindžių, artumo paieškų, kasdienių pralaimėjimų.

Techno, Mama (rež. Saulius Baradinskas, 2021, vaidybinis, 18 min.)
Motinos diena (rež. Kamilė Milašiūtė, 2017, vaidybinis, 13 min.)
Autsaideriai (rež. Almantas Petkūnas, 2020, dokumentinis, 17 min.)
Automobilių stovėjimo aikštelė (rež. Jorė Janavičiūtė, 2021, vaidybinis, 13 min.)