Atgal 2023.10.04

Mentorystės programos „Baltic Women in Film Mentorship 2023–2024“ skelbia atrankos rezultatus

Šią savaitę oficialiai pradedamas Baltijos šalių kino moterų mentorystės programos „Baltic Women in Film Mentorship 2023–2024“ trečiasis sezonas. Skelbiami atrankos rezultatai – į programą yra atrinkta 15 ugdytinų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Atrinktos ugdytinės atstovauja ne tik įvairias kino sritis: režisūrą, prodiusavimą, scenarijaus rašymą, kinematografiją ir vaidybą, bet ir vaizduojamąjį meną, kuratorystę bei žurnalistiką.

„Baltic Women in Film Mentorship“ – tai pirmoji regioninė mentorystės programa moterims iš audiovizualinio sektoriaus, kurioje atrinktos dalyvės mentorių pagalba gali užtikrintai siekti savo profesinių tikslų, mokytis ir gilinti profesinius įgūdžius kuriant naujus projektus.

Mentorystės programos trukmė – septyni mėnesiai (2023 m. spalis – 2024 m. balandis). Programos metu dalyvių laukia susitikimai su mentoriais ir kitomis ugdytinėmis, seminarai bei kūrybinės dirbtuvės psichinės sveikatos, lyderystės, savireklamos ir panašiomis temomis. Taip pat dalyvavimas Rygos tarptautinio kino festivalio, Talino „Juodosios naktys“ kino festivalio, Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio, tarptautinio filmų festivalio „Kino pavasaris“ ir „Meeting Point – Vilnius“ industrijos renginiuose.

Atrinktų dalyvių sąraše – po penkias dalyves iš kiekvienos Baltijos šalies.

Lietuva:
Martyna Ratnik, kino kūrėja ir kuratorė
Erdvilė Girinkaitė, kino kūrėja
Rugilė Pranculytė, scenarijaus autorė ir kino kūrėja
Saulė Savanevičiūtė, kino kritikė ir kuratorė
Pata Popova, prodiuserė, kino ir tarpdisciplininio meno kūrėja

Latvija:
Dace Čaure, kino kritikė ir kuratorė
Una Cekule, kino režisierė ir prodiuserė
Melānija Gulbe, prodiuserė
Madara Lote Peizuma, operatorė
Kate Jansone, animacinių filmų kūrėja

Estija:
Grete Kaio, prodiuserė ir žurnalistė
Henelis Notton, scenarijaus autorė
Alesja Suzdaltseva, kino režisierė
Inger Põder, prodiuserė
Liisbeth Kala, aktorė ir vizualiojo meno kūrėja

Mentorystės programą įgyvendina lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts” kartu su Kino ir televizijos moterų asociacija (Lietuva), Rygos tarptautiniu kino festivaliu (Latvija), Talino kino festivaliu „Juodosios naktys“ (Estija), „Meeting Point – Vilnius“ (Lietuva) ir Europos kino moterų tinklu „European Women Audiovisual Network“ (EWA, Belgija). Programos veiklas finansuoja – Šiaurės ministrų tarybos institucijos „Nordic Culture Point“ Šiaurės ir Baltijos  šalių kultūros mobilumo programa.