Atgal 2020.02.19

Mentorystės programa kino ir televizijos moterimis kviečia registruotis į antrąjį sezoną

Lietuvos kino ir televizijos industrijoje dirbančios moterys kviečiamos registruotis į antrąjį profesinės mentorystės programos „Lithuanian Shorts Mentorship“ sezoną. Tai – 8 mėnesių trukmės programa, kuria siekiama suteikti trūkstamų žinių, skatinti atrasti naujas profesinio tobulėjimo galimybes, megzti kontaktus bei ryžtingai tęsti savo karjerą įvairiose kino ir televizijos srityse. Programą įgyvendina lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Paraiškos į mentorystės programą priimamos iki kovo 8 d.

Balandžio-lapkričio mėnesiais vyksiančios programos metu atrinktos dalyvės turės galimybę konsultuotis su Lietuvos kino ir televizijos industrijos profesionalais, kurie dalinsis savo žiniomis ir patirtimi, padės dalyvėms atrasti atsakymus į kylančius klausimus bei pagelbės tinkamai nukreipti programos pradžioje užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo link. Bent kartą per mėnesį bus inicijuojami individualūs programos ugdytinių susitikimai su mentoriais, taip pat rengiamos grupinės veiklos, asmeninio tobulėjimo mokymai, paskaitos, filmų peržiūros ir neformalūs susitikimai, padėsiantys dar geriau lavinti tiek profesinius, tiek asmeninius  įgūdžius, megzti pažintis ir mokytis pristatyti save. 

Didelio kino ir TV industrijų atstovių susidomėjimo sulaukęs pirmasis programos sezonas patvirtino šios iniciatyvos reikalingumą. Pasak programos ugdytinės kino kūrėjos Agnės Dovydaitytės, programos formatas puikiai tiko man kaip asmenybei –  tiesioginis bendravimas su mentoriumi individualių susitikimų metu parodė, kaip svarbu turėti lyderį-mokytoją profesiniame kelyje. Man mentorystė turi neįkainojamą išliekamąją vertę, nes jos metu buvau padrąsinta įgyvendinti savo idėją ir mentoriaus konsultacijų pagalba pradėjau dirbti ties naujo filmo projektu. Programai pasibaigus vis dar tęsiu bendravimą su jos metu sutiktais žmonėmis.

Naudos iš mentorystės programos pasisemti gali ne tik ugdytinės, bet ir programoje dalyvaujantys savo sričių ekspertai – mentoriai. Tuo įsitikino kino prodiuserė Živilė Gallego: Mentorystės programa man suteikė ne tik galimybę pasidalinti savo įžvalgomis su ugdytine, bet ir atlikti savo veiklos analizę bei įkvėpė naujiems projektams. Džiaugiuosi, kad ryšys užsimezgęs mentorystės programoje persikėlė ir už jos ribų pratęsiant bendradarbiavimą profesiniame kelyje. Svarbu, kad mentoriai šioje programoje taip pat turėjo paskaitas ir galėjo įgyti naudingų žinių, o labiausiai nudžiugino suvokimas, kad stengdamasis padėti ar patarti kitam tu nuolat pats augi.

Paraiškas mentorystės programai teikti kviečiamos skirtingų kino ir televizijos industrijos profesijų atstovės, kurios siekia pagilinti savo srities profesines žinias arba plėsti akiratį kitose kino/TV industrijos srityse, yra suinteresuotos mokytis iš patyrusio industrijos atstovo/-ės bei individualiai dirbti su paskirtu mentoriumi/-e.

Paraiškų teikimo terminas – kovo 8 d.

Programos taisyklėsRegistracijos anketa