Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus pradeda filmų peržiūrų ciklą „Kas naujo kine?“
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademija pradeda filmų peržiūrų ciklą „Kas naujo kine?“. Tai bus gera proga susipažinti su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventų naujausiais diplominiais darbais ir susitikti su kūrėjais – režisieriais, operatoriais, garso režisieriais, prodiuseriais, aktoriais.
2022 m. visus kovo trečiadienius (2, 9, 16, 23 d.), 18 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje pamatysime naujausius 2020 metų bakalaurinius ir magistrinius darbus. Tai buvo ypatinga kino kūrėjų laida, kuriai teko dirbti apsunkintomis sąlygomis. Dėl karantino suvaržymų studentams reikėjo pakoreguoti savo scenarijus, keisti lokacijas, filmavimų laikus. Nepaisant sunkumų, jie sukūrė įdomius, vizualius, žanrų ir temų įvairove pasižyminčius filmus. Tai buvo pirmieji diplomantai, kurių filmus finansavo Lietuvos kino centras.
Nemažai filmų dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose „Kino pavasaris“, „Scanorama“, Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje, taip pat Italijoje, Austrijoje, Indijoje, Meksikoje, Serbijoje, Graikijoje. Filmas „Dance“ buvo rodytas didžiausiame pasaulyje tarptautiniame kino festivalyje, dedikuotame operatoriaus profesijai bei meistriškumui –„Camerimage“. 2020 m. režisierių Klemento Leono Davidavičiaus „Pelkė“, Elenos Kairytės „Mažasis mėnulis“ buvo nominuoti nacionaliniam kino apdovanojimui „Sidabrinės gervės kiaušinis“. Šiais metais Lietuvos kino operatorių asociacijos apdovanojimui „Gilė 2021 m.“ nominuoti operatoriai Meida Lileikytė („Aš buvau Maksas”, rež. Lukas Kacinauskas) ir Oskaras Abramavičius („Dance”, rež. Danielius Minkevičius). Jorūnės Greičiūtės filmas „Viskas gerai“ pripažintas geriausiu lietuvišku filmu Europos šalių kino forumo „Scanorama“ (2020 m.) „Naujojo Baltijos kino“ programoje, o režisierės Urtės Sabutytės filmas „Apklausa“ šiemet buvo pripažintas geriausiu nacionalinės konkursinės programos filmu Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje.
LMTA kino diplomantų darbų vadovai – režisieriai Audrius Stonys, Vytautas Dambrauskas, Giedrė Beinoriūtė, Janina Lapinskaitė, Algimantas Puipa, Eglė Vertelytė, operatorių darbų vadovai – operatoriai Algimantas Mikutėnas, Viktoras Radzevičius, Vilius Mačiulskis, Ramūnas Greičius, garso režisierių darbų vadovas – garso režisierius Saulius Urbanavičius, prodiuserių darbų vadovas – prodiuseris Audrius Kuprevičius.
Kovo trečiadienių filmų programos sudarytoja ir susitikimų su kūrėjais moderatorė – kino kritikė Sonata Žalneravičiūtė. Filmus ji suskirstė į 4 pagrindines temas: „Vidiniai portretai“, „Artumo paieškos“, „Kriminaliniai nutikimai“, „Sutrikimai: kartos“.
Kovo 2 d. 18 val. pakviesime žiūrovus į programą „Vidiniai portretai“. Dokumentiniuose filmuose – kūrėjų žvilgsnis į charizmatišką lietuvių kilmės filosofo, keliautojo, rašytojo Alphonso Lingio asmenybę, meniškos sielos mergaitės kasdienybę vienkiemyje, Y kartos atstovų savęs paieškos, pamąstymai apie laimę ir sėkmę. Eksperimentiniame filme – praeities, dabarties ir ateities sankirta.
Kovo 9 d. 18 val. programos „Artumo paieškos“ vaidybiniuose filmuose – santykiai su tėvais, kita lytimi, jausmai, komiškos ir dramatiškos situacijos, neišsakytos mintys.
Kovo 16 d. 18 val. programos „Kriminaliniai nutikimai“ vaidybiniuose filmuose – netikėtos situacijos, mistika, santykiai su artimaisiais ir draugais, sprendimų priėmimas. Kai kuriuose filmuose netrūksta humoro…
Kovo 23 d. 18 val. programos „Sutrikimai: kartos“ vaidybiniuose filmuose – santykiai su mylimaisiais, lyčių vaidmenys, jausmai, vaikų-tėvų santykiai, saviugda, savo kelio paieškos.
Filmuose vaidina ne tik žinomi aktoriai Dainius Gavenonis, Viktorija Kuodytė, Dalia Storyk, Paulina Taujanskaitė, Rytis Saladžius, Aleksas Kazanavičius, bet ir talentinga jaunoji aktorių karta.
Renginiai nemokami.