Atgal 2018.03.28

Lietuviškas lėlių animacijos filmo projektas „Elena” apdovanotas koprodukcijos forume „European Short Pitch 2018”

Režisierės Birutės Sodeikaitės lėlių animacijos filmo projektas „Elena“ buvo pristatytas savaitgalį vykusiame Europos trumpų filmų koprodukcijos forume „European Short Pitch”. Lietuvių projektas forume dalyvavo kartu su dar 15 trumpametražių filmų iš visos Europos ir pelnė Tarptautinio Obanės filmų festivalio įsteigtą apdovanojimą.
Tarptautinis projektų vystymui skirtas renginys „European Short Pitch” susideda iš dviejų sesijų. Šių metų sausio 8-14 dienomis Vilniuje buvo surengta pirmoji scenarijų rašymo sesija, o kovo 22-25 dienomis Poznanėje, Lenkijoje, įvyko antroji sesija – koprodukcijos forumas. Forumo metu 16 atrinktų trumpametražių filmų projektų iš visos Europos buvo pristatomi tarptautinei kino profesionalų auditorijai, kuri išrinko ir apdovanojo forumo nugalėtojus.
Vienas iš forume pristatytų bei apdovanotų projektų – lietuviškas lėlių animacijos filmas „Elena“. Filmo režisierė Birutė Sodeikaitė pelnė Tarptautinio Obanės filmų festivalio įsteigtą apdovanojimą ir 2019 metais vyks į Prancūzijoje organizuojamą Europos kino muzikos kompozitorių mugę. Režisierė mugės metu turės galimybę išsirinkti kompozitorių savo filmui bei pretenduos į piniginį festivalio apdovanojimą, skirtą filmo muzikos kūrimo išlaidoms padengti. Filmo projektas „Elena“ į „European Short Pitch” buvo atrinktas po sėkmingo dalyvavimo bei pergalės trumpų filmų pristatymo forume „Baltic Pitching Forum”, kuris įvyko Vilniuje 2017 metų spalio mėnesį. Šiais metais filmo projektas gavo ir Lietuvos kino centro paramą filmo parengiamiesiems darbams.
Scenarijaus autorės bei režisierės Birutės Sodeikaitės naujasis filmas kalba apie pasirinkimus ir persekiojančias jų pasekmes. Jauna moteris Elena atsisako motinystės ir pasirenka nepriklausomą bei laisvą gyvenimą, tačiau netrukus pradeda gailėtis dėl savo sprendimo. Kankinama kaltės jausmo ji bando susitaikyti su savo pasirinkimo pasekmėmis, fiziškai save žalodama. „Elena“ – tai dvasinė jaunos moters kelionė į susitaikymą su savimi. Filmą prodiusuoja kino gamybos kompanija „Art shot” bei prodiuserė Agnė Adomėnė. Tai antrasis profesionalus B.Sodeikaitės filmas. Režisierės debiutas, bendros Lenkijos – Lietuvos gamybos filmas „Paskutinė stotelė – Mėnulis” taip pat buvo prodiusuotas prodiuserės A. Adomėnės bei dalinai finansuotas Lietuvos kino centro. Lietuvoje filmo premjera įvyko Europos šalių kino forumo „Scanorama” konkursinėje programoje 2017 m.
Daugiau informacijos:
Europos trumpų filmų koprodukcijos forumas „European Short Pitch”
Kino gamybos kompanija „Art shot”