Atgal 2021.06.04

Kultūros pase – Lietuvos moksleiviams skirtos trumpametražių filmų programos

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra Lithuanian Shorts prisijungė prie Kultūros paso iniciatyvos. Siekdama ne tik supažindinti Lietuvos moksleivius su trumpametražiu kinu, bet ir skatinti konstruktyvią diskusiją apie visuomenei aktualias temas bei plėsti vaikų pasaulio pažinimo ribas, agentūra pristato dvi lietuviškų trumpametražių filmų programas. 

Kultūros pase – 1-4 klasių moksleiviams skirta animacinių filmų programa Trumpas kinas. Lietuviški filmukai vaikams ir 10-12 klasių moksleiviams skirta lietuvių moterų kino kūrėjų trumpametražių filmų programa Tik tarp mūsų. Abi programos prieinamos Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams virtualiu būdu. Daugiau informacijos: čia.

Kultūros pasas – tai priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas. 

Kultūros pase „Lithuanian Shorts“ pristatomos programos:

Trumpas kinas. Lietuviški filmukai vaikams – nuotaikinga, įkvepianti ir pamokanti lietuvių kūrėjų trumpųjų filmų programa, skirta mažiesiems kino mylėtojams. Programoje pristatomi 3 animaciniai filmai, nukeliantys į ryškius ir spalvotus pasaulius, kuriuose išvysite meškino Miko ir jo geriausių draugų voverės Sonatos bei katino Gabrieliaus nuotykius, protingiausią pasaulyje trokštančią būti mergaitę Matildą bei linksmąją arkliukę Šokliukę. Kruopščiai atrinkta filmų programa skatina įdomią ir turiningą diskusiją apie modernią šeimą, mamos ir sūnaus bei dukters santykius, draugystę, pakantumą ir empatiją.

„Tik tarp mūsų”  – tai talentingų naujosios kartos lietuvių moterų kūrėjų filmų programa, kurioje raginama įsiklausyti į save, pažinti mus supančią aplinką bei joje užkoduotus santykius. Keturių trumpametražių filmų programoje pristatomos istorijos labai kontrastingos – prabylančios apie vienatvę, tėvų ir vaikų santykius, mūsų vidinius balsus ir tolimą meilę. Šia programa siekiama ne tik populiarinti lietuvišką kiną ir supažindinti mokinius su naujosios kartos lietuvių kūrėjų darbais, bet ir skatinti mokinių kultūrinių, socialinių ir emocinių patirčių įvairovę. Filmai buvo pristatyti 14-ojo Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nacionalinėje konkursinėje programoje.

  • Ammu (rež. Karolina Nadzeikaitė, 2021, 24’)
  • Laukais (rež. Kamilė Milašiūtė, 2019, 15’)
  • Atskirti balsai (rež. Elvina Nevardauskaite, David Heinemann, 2020, 17’)
  • Senis (rež. Elena Rožukaitė, 2021, 30’)

Kultūros paso iniciatyvą organizuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Daugiau informacijos apie Kultūros paso iniciatyvą bei kaip užsisakyti filmų programas: https://kulturospasas.emokykla.lt/.