Atgal 2019.06.10

Kultūros naktyje – trumpos lietuviško kino istorijos

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia Kultūros naktį praleisti žiūrint trumpus filmus! Pristatome net dvi specialias lietuviško kino programas – „Trumpos lietuviško kino istorijos“ Menų spaustuvėje ir trumpametražių filmų programa Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. Susitikime birželio 14 d.!
Daugiau kultūros nakties renginių – čia.

Trumpos lietuviško kino istorijos

Kviečiame kultūrinius naktinėtojus užsukti į Menų spaustuvę, kur išsiilgusieji įkvepiančių istorijų išvys trumpą, bet stiprią Lietuvos jaunųjų kino kūrėjų programą. Pusantros valandos seanse bus parodyti penki trumpametražiai filmai, kuriuose kūrėjai pasakoja aktualias, skaudžias, absurdiškas ir visiems artimas istorijas.
Renginio vieta: Menų spaustuvė (Kišeninė salė), Šiltadaržio g. 6, Vilnius
Renginio laikas: birželio 14 d. 20:00-21:30 val. ir 22:00-23:30 val.
Vieno seanso trukmė: apie 90 min.
Įėjimas laisvas, be registracijos (tačiau vietų kiekis salėje ribotas).
Filmų programa (eiliškumo tvarka):
Mėgėjai (rež. Audrius Antanavičius, dokumentinis, 2015, 23 min.)
Odontologas Vitolis Laumakys ir inžinierius Adolfas Morėnas susipažino atsitiktinai gatvėje, kai Adolfas tvarkė savo motociklą. Jie pasidalino abipusiu susidomėjimu kinu. Adolfas pasisakė turįs mėgėjišką 8 mm kino kamerą – ir jie pradėjo filmuoti. Taip pat atsitiktinai vyrai išgirdo apie laisvas patalpas Kėdainių kultūros centro rūsyje – jie jas susitvarkė ir įsigijo minimaliai reikalingą techniką profesionalesniems filmams kurti. Taip 1962 m. įsikūrė „Mėgėjo“ kino studija, laikui bėgant tapusi produktyviausia ir žinomiausia Lietuvoje mėgėjiško kino studija.
Kupranugaris (rež. Laurynas Bareiša, vaidybinis, 2016, 14 min.)
Vietiniame zoologijos sode miršta kupranugaris. Du zoologijos sodo prižiūrėtojai, Paulius ir Indrė, randa mirusį gyvūną aptvare ir nori jį tinkamai palaidoti. Tačiau paaiškėja, jog tai kur kas sunkesnė užduotis, nei jie įsivaizdavo.
Šeima (rež. Titas Laucius, vaidybinis, 2019, 21 min.)
Eimantas su Migle draugauja dar tik keletą mėnesių. Kadangi Miglės senelis vienas gyvena kelių kambarių bute, Miglės tėvai nusprendžia, kad senelis galiausiai kraustysis gyventi pas juos. Norėdamas įtikti merginai, Eimantas atvyksta padėti Miglės šeimai kartu iškraustyti senelį ir kartu susipažinti su merginos tėvais. Tačiau ne visi šeimos nariai yra patenkinti Miglės vaikino buvimu.
Pokalbiai (rež. Emilija Juzeliūnaitė, animacinis, 2016, 2 min.)
,,Pokalbiai’’ – trumpo metro animacija apie kasdieninius susidūrimus – nuo buitiškų iki intymių.
Paskutinė diena (rež. Klaudija Matvejevaitė, vaidybinis, 2017, 24 min.)
Kaip jaustumeisi, jei žinotum tikslią savo mirties datą? Ateina laikas, kai kiekvienas gali ją sužinoti. Sename name Vilniuje gyvena Beloglazovų šeima – Kolia, Lena, jų dukra Sonia ir paauglys sūnus Igoris. Šiandien yra diena, kai keturiolikmetis Igoris turi mirti. Kiekvienas šeimos narys tai žino ir savaip bando tvarkytis su slegiančiu laukimu.

Trumpametražių filmų programa Lietuvos Aukščiausiajame Teisme

Renginio vieta: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Gynėjų g. 6, Vilnius
Renginio laikas: birželio 14 d. 18:00-21:00 val.
Vieno seanso trukmė: apie 80 min. (programa bus rodoma daug kartų).
Įėjimas laisvas, be registracijos.
Filmų programa (eiliškumo tvarka):
Tardytojas (rež. Jurgis Matulevičius, vaidybinis, 2015, 21 min.)
Už sunkiai kontroliuojamų įtariamųjų skyrių – rašytojus, muzikantus ir kitus kūrėjus – atsakingas KGB darbuotojas, repetuoja sučiuptojo tardymą. Jis leidžiasi į jo gyvenimo detales, gilinasi į jo asmenybę ir nejučia ima tapatintis su juo.
Džekis (rež. Giedrius Tamoševičius, vaidybinis, 2014, 22 min.)
Tomas pusę metų negalėjo matytis su savo dukra Urte, nes sėdėjo kalėjime. Dabar jam yra apribotos tėvystės teisės, tuo pasirūpino jo buvusi žmona Asta. Vienintelis „senų gerų laikų“ liudininkas likęs pas Tomą – nutrintas žaisliukas Džekis. Jis ir suteikia vilties vėl atrasi į dukros širdį vedantį kelią, kuri užtverti stengiasi Asta ir Vaiko teisių apsaugos įstaiga.
Šuns dienos (rež. Ieva Veiverytė, vaidybinis, 2013, 24 min.)
Daliai penkiasdešimt. Dideliame, tačiau kukliai įrengtame name ji gyvena kartu su valdinga motina. Kai senyva mama paguldoma į ligoninę tyrimams, Dalia namuose lieka viena. Spontaniškas moters sumanymas paleisti jų kiemsargį palakstyti baigiasi nelaime. Šuns palaidojimas nesavarankiškai moteriai tampa tikru iššūkiu.
Triukšmadarys (rež. Karolis Kaupinis, vaidybinis, 2014, 15 min.)
Delegacija iš ministerijos turi atvežti naują skambutį mažo miestelio mokyklai. Senasis – nebeatitinka garso standartų. Tačiau vaikų, o ne skambučio stokojančios mokyklos direktorius visomis išgalėmis stengiasi užmaskuoti akivaizdų trūkumą ir taip išvengti neišvengiamo mokyklos uždarymo.