Atgal 2021.09.14

Kultūros naktis 2021: Bernardinų sode lankytojus pasitiks Vilniaus trumpųjų filmų festivalio kino erdvė

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kviečia Kultūros naktį praleisti žiūrint trumpą kiną! Šiemet šeimų pamėgtame Bernardinų sode renginio lankytojų lauks speciali festivalio erdvė, kurioje bus rodomos dvi trumpųjų filmų programos – mažiesiems žiūrovams skirta „Trumpi, bet filmai: lietuviška animacija” ir sausį virtualiame festivalyje pristatyta užsienio kūrėjų filmų programa „Trumpi, bet filmai: Aš ir kitas aš”. Pasinerkite į žiūrovų simpatijas ir kino festivalių pripažinimą pelniusias trumpas istorijas jau rugsėjo 24 d. nuo 18 val. Bernardinų sode!

Pirmoji renginio programa skirta mažiesiems nuotykių, išdaigų ir paslapčių mėgėjams –  „Trumpi, bet filmai: lietuviška animacija”. Spalvinga kelionė po įsimintinus naujosios kartos lietuvių kūrėjų darbus nepaliks abejingų nei mažųjų, nei vyresnių jų šeimos narių. Programoje bus galima išvysti keturis animacinius filmus: „Kaukai” (rež. Gediminas Šiaulys), „Pono Nakties laisvadienis” (rež. Ignas Meilūnas), „Miškas” (rež. Ignas Meilūnas) ir „Močiutės blynai” (rež. Dominyka Adomaitytė, Vykintas Labanauskas). 30 minučių seanse žiūrovai pakeliaus po Vilnių kartu su pokštus krečiančiu ponu Naktimi, užuos gardžius močiutės blynus, bandys sugauti nepaprastas miško būtybes bei iš arti pamatys slėpiningus gyvybės stebuklus. Nemokami seansai vyks rugsėjo 24 d. 18 val. ir 19 val.

Po vaikams skirtų seansų kino mylėtojų lauks antroji programa „Trumpi, bet filmai: aš ir kitas aš”* (N-13). Šių metų festivalio tarptautiniame konkurse pristatyti filmai nagrinėja gąsdinančią akistatą su savimi. Už kurią baisesnė tik mintis, jog su savo troškimais, vidiniais demonais ir tyliomis mintimis anksčiau ar vėliau gali tekti supažindinti visą likusį pasaulį. Penkių šios programos filmų herojai klausia: „Kas aš esu?“, o beieškodami atsakymų, yra priversti matuotis skirtingas tapatybes. Programoje pamatysime filmus – festivalių favoritus, rodytus Kanų, Berlyno, Sen Sebastiano, Maskvos ir kituose tarptautiniuose kino festivaliuose: Filipiñana” (rež. Rafael Manuel, Filipinai, Didžioji Britanija), Bijau pamiršti tavo veidą” (rež. Sameh Alaa, Egiptas, Prancūzija, Belgija, Kataras), Atminimui” (rež. Niki Lindroth von Bahr, Švedija), Dabar Dafnė” (rež. Johann G. Louis, Prancūzija), Mano asmeniniai kraštovaizdžiai”  (rež. Antoine Chapon, Prancūzija). Seansai vyks 20 val. ir 22 val. 

Seansai nemokami, tačiau reikalinga registracija čia.

TRUMPAIS, BET FILMAIS mėgaukis atsakingai! Renginio metu prašome laikytis visų tuo metu aktualių reikalavimų. Jei jaučiate peršalimui būdingus simptomus, karščiuojate ar sloguojate – likite namuose. 

*Filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais.