Atgal 2020.03.02

Kovo 11-osios seansas Skalvijoje: Trumpas kinas. Mūsų pasaulis

Šventinę Kovo 11-ąją kviečiame žiūrėti specialią lietuviškų trumpųjų filmų programą “Trumpas kinas. Mūsų pasaulis”. Kino centre “Skalvija” bus rodomi pastaraisiais metais sukurti lietuvių kūrėjų trumpametražiai filmai, sulaukę tarptautinės auditorijos dėmesio ir apdovanoti Lietuvos kino festivaliuose. Penkios istorijos – nuo animacijos iki eksperimentinio filmo – kviečia atsigręžti į paslaptingąją gyvenimo pusę, įsiklausyti į savo vidinį balsą ir kartu pasijuokti iš visiems gerai pažįstamų kasdienių situacijų.

Programą pristato lietuviškų trumpametražių filmų agentūra “Lithuanian Shorts”.

“Trumpas kinas. Mūsų pasaulis” – kovo 11 d. 19:00 val. kino centre “Skalvija”, programos trukmė – 73 min. Bilietai: čia.

 

Programos filmai (N-13):

Žonglierius

Rež. Skirmanta Jakaitė, animacinis, Lietuva / Prancūzija, 2018, lietuvių k., angl. subt., 11 min.

Mes gyvename tame pačiame name, bet skirtinguose butuose, darbuose, situacijose, įsitikinimuose, vizijose, kiekvienas savo asmeniniame kupė, apgaudinėdami save, kad pasaulis yra vienas ir kad jis egzistuoja. Šis filmas – apie kitą gyvenimo pusę – bauginančią, nežinomą pusę, kurios mes niekada iki galo neapčiuopiame, bet žinome, kad ji yra kažkur šalia, labai arti.

 

Mimikrija ir jos sindromai

Rež. Anastasija Pirozenko, eksperimentinis, Lietuva, 2017, lietuvių k., angl. subt., 18 min.

Lietuvos įstojimo į ES išvakarėse, buvo surengta pompastiška akcija, siekianti paversti Lietuvą „šviesiausia naujosios Europos valstybe”. Tačiau gyventojai ir toliau yra paskendę rutinoje, tuo pačiu mėginantys suprasti ir įsisavinti Vakarietiškus konceptus ir gyvenimo būdą. Filmas atskleidžia disonansą tarp viešai demonstruojamo europietiškumo bei kasdieninio gyvenimo provincializmo ir banalumo.

 

Snaiperis

Rež. Justas Ramanauskas, vaidybinis, Lietuva, 2019, lietuvių k., angl. subt., 12 min.

Vaid. Vytautas Kaniušonis, Gerda Butkutė

Tai – kriminalinė komedija, pasakojanti apie samdomą žudiką, kuris labiausiai už viską pasaulyje nori atsiriboti nuo žmonių. Jis keliauja po nežinomas vietas, atlikinėdamas vieną darbelį po kito, siekdamas užsidirbti pakankamai pinigų, kad vieną dieną galiausiai galėtų viską mesti ir pabėgti. Regis, jam liko atlikti paskutinę užduotį, kai netikėtas susitikimas viską apverčia aukštyn kojomis. Ar tai, ko jis siekė visą gyvenimą, tikrai yra tai, ko jis nori?

Šeima

Rež. Titas Laucius, vaidybinis, Lietuva, 2019, lietuvių k., angl. subt., 21 min.

Vaid. Arūnas Sakalauskas, Dainius Gavenonis, Vidas Petkevičius, Andrius Alešiūnas, Aistė Zabotkaitė, Aldona Vilutytė, Rasa Samuolytė, Mantas Šalkauskas, Rapolas Šlevas

Eimantas su Migle draugauja dar tik keletą mėnesių. Kadangi Miglės senelis vienas gyvena kelių kambarių bute, Miglės tėvai nusprendžia, kad senelis galiausiai kraustysis gyventi pas juos. Norėdamas įtikti merginai, Eimantas atvyksta padėti Miglės šeimai kartu iškraustyti senelį ir kartu susipažinti su merginos tėvais. Tačiau ne visi šeimos nariai yra patenkinti Miglės vaikino buvimu.

Komisija

Rež. Vytautas Oškinis, dokumentika, Lietuva, 2019, lietuvių k., angl. subt., 11 min.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija jau kurį laiką yra aštrėjančių politinių bei visuomeninių diskusijų objektas. Vieniems ji – svarbiausių vertybių sklaida ir apsauga besirūpinanti institucija, kitiems – savo galiomis piktnaudžiaujantis sovietinis anachronizmas. Šis filmas – itin akylas žvilgsnis į komisijos darbą, leidžiantis įsižiūrėti ir išgirsti ten dirbančius žmones. Ar pavyks sužinoti, kuris požiūris yra arčiau tiesos?