Atgal 2020.06.22

Kintuose baigėsi antrasis trumpametražių filmų scenarijų vystymo programos „Baltic Shorts Residency“ sezonas

Baltijos šalių trumpametražių filmų scenarijų vystymo rezidencija „Baltic Shorts Residency“ savaitgalį namo išlydėjo tris savaites Kintuose kūrusius trumpųjų filmų režisierius. Šiemet rezidencijoje, kuri yra skirta stiprinti Baltijos šalių trumpametražio kino kūrėjų scenarijų rašymo įgūdžius, scenarijus tobulino Jorūnė Greičiūtė (Lietuva), Raitis Ābele (Latvija) ir Jaanika Arum (Estija). Rezidenciją rengė lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Antrą kartą vykusios „Baltic Shorts Residency“ programos metu atrinkti dalyviai turėjo galimybę atsitraukus nuo miesto šurmulio ne tik vystyti ir rašyti savo naujausių trumpametražių filmų scenarijus, bet ir šio proceso metu konsultuotis su scenarijaus ekspertu Wim Vanacker (Prancūzija). „Konsultanto W. Vanacker konstruktyvaus ir profesionalaus grįžtamojo ryšio dėka aš pasiekiau labai greitą progresą vystant savo filmo veikėjus, turėjau puikią galimybę eksperimentuoti su idėjomis nenutolstant nuo pagrindinės ir pirminės scenarijaus ašies.“ — teigė estų kino kūrėja Jaanika Arum, kuri į Kintus atvyko vystyti vaidybinio filmo „Skin of a Mandarin“ scenarijų.

Pasak su kitu trumpametražio vaidybinio filmo projektu „Trip“ dirbančios lietuvės režisierės Jorūnės Greičiūtės, „rezidencija sukūrė puikią erdvę minčių generavimui ir jų stebėjimui. Įkvepiančios konsultacijos tiek su scenarijų konsultantu W. Vanacker, tiek su kolegomis rezidentais yra neįkainojama patirtis, kurią tikrai kartočiau.“ Latvijos kino kūrėjas Raitis Ābele, šiuo metu vystantis animacinį projektą „Tool“, rezidencijos pabaigoje džiaugėsi turėjęs progą ilgų pokalbių, profesionalių patarimų pagalba permąstyti savo scenarijų rašymo stilių.

„Baltic Shorts Residency“ vyko birželio 1-19 d. „Kintai Arts“ kuruojamoje tarptautinių menininkų rezidencijų erdvėje Kintų miestelyje. Ši vieta yra išskirtinė dėl savo istorinės praeities ir kūrybai įkvepiančios gamtos, tai – provincijoje įsikūrusi platforma, kuri skatina pažintį su šiuolaikiniu menu už kultūrinių centrų ir didmiesčių ribų. „Kintų miestelio atmosfera suteikė unikalią galimybę pilnai panerti į scenarijaus rašymo procesą ir atsitraukti nuo įvairių kitų darbų, kas šiomis dienomis dažnai laikoma prabanga. Lėtas gyvenimas Kintuose neabejotinai prisidėjo prie scenarijaus rašymo progreso“. — teigė „Baltic Shorts Residency“ dalyvė Jaanika Arum.

Rezidencijos partneriai – Rygos tarptautinis trumpametražių filmų festivalis „2ANNAS“, Rygos tarptautinis kino festivalis, Talino tarptautinis kino festivalis „Black Nights“, Estijos trumpametražių filmų centras, VšĮ „Kintai Arts“.

 

Nuotraukų autorius – Andrius Kundrotas.