Atgal 2016.08.02

Kaune vyksiančiame „Lauko kine“ – trumpi, bet filmai

Sėkmingai prasidėjęs Kauno kino centro „Romuva“ organizuojamas kino seansų ciklas prie Kauno pilies kviečia susitikti antram kino seansui. Šį ketvirtadienį, rugpjūčio 4 dieną 21 val. 30 min. jūsų laukia Lietuvos kino kūrėjų trumpametražių filmų programa.
„Džiaugiamės, kad oras nesutrukdė sėkmingai pradėti „Lauko kino“ renginio Kauno pilies pašonėje ir sulaukėme didelio kauniečių susidomėjimo.“ – teigia organizatoriai, pripažindami, kad ryte atslenkanti audra ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pranešimai kėlė nerimą. Tačiau buvo ne tik laikomasi plano, bet ir įdėmiai sekamos prognozės.
Pirmąjame seanse daugiau nei tūkstantis žiūrovų stebėjo filmą „Prancūziška porelė“ (rež. L. Tirard), o nuo šios savaitės kiekvieną ketvirtadienį viešės vis kitas kino festivalis. Pirmasis iš jų – tai Tarptautinis Vilniaus trumpųjų filmų festivalis „Vilnius shorts“. Į „Lauko kiną“ festivalis atvyksta su lietuviškų filmų programa, kurioje režisierės Marijos Kavtaradzės filmas „Man dvim keli“, Karolio Kaupinio filmas „Triukšmadarys“, pelnę „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus. Taip pat bus demonstruojami režisieriaus I. Meilūno, A. Antanavičiaus, J. Matulevičiaus darbai.
Vilniaus tarptautinis trumpametražių filmų festivalis šį sezoną švęs savo 11-ąją sukaktį. Tai laikoma didžiausiu ir svarbiausiu trumpametražių filmų festivaliu Baltijos šalyse. Kiekvienais metais festivalis pristato tarptautinį konkursą, kur demonstruojama apie 60 trumpametražių įvairių žanrų filmų iš viso pasaulio. Pasak festivalio organizatorių, tai patys savičiausi pastaraisiais metais Lietuvoje sukurti trumpo metro filmai, subtiliai reflektuojantys šiandienos aktualijas, jauno žmogaus jausmus ir problemas, požiūrį į praeitį.
„Lauko kinas buvo mūsų pareiga, mūsų didelis ir noras ir mūsų svajonė. Šią vasarą ši svajonė pradėjo pildytis.“ – džiaugėsi Kauno kino centro „Romuva“ vadovė Monika Inčerytė, sveikindama susirinkusią minią pirmąjame seanse, nepabūgusius rasotos žolės. „Dirbdami „Romuvoje“ mes visuomet tikėjome, kad kauniečiams reikalingi filmai, kuriuos rodome ir kad norinčiųjų juos žiūrėti yra gerokai daugiau nei sutelpančių „Romuvos“ salėje. “ – teigė M. Inčerytė.
Kauno kino centras „Romuva“ kviečia pasinerti į pažintį su jaunaisiais Lietuvos kino kūrėjais rugpjūčio 4 d. (ketvirtadienio) vakarą 21:30 val., bei primena sekti visą „Lauko kino“ nemokamų renginių programą www.kcromuva.lt !