Atgal 2021.02.18

Jaunojo kino operatoriaus apdovanojimui „Gilė“ nominuotų kūrėjų darbai – LRT Mediatekoje

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su Lietuvos kino operatorių asociacija LAC vasario 18–21 d. kviečia iš arčiau susipažinti su jaunųjų kino operatorių darbais ir nemokamai pamatyti „Gilės“ apdovanojimui už 2019 ir 2020 m. nominuotus filmus.

Lietuviškų trumpametražių filmų programoje „Gilės 2019–2020“ pristatomi 6 talentingų, jaunųjų kino operatorių filmai: Tado Šlajaus „Adamah“ (operatorius Nojus Drąsutis), Mindaugo Docaičio „Panspermija“ (operatorius Jevgenij Tichonov), Silvestro Polinausko „Siena“ (operatorius Linas Žiūra), Pauliaus Stankevičiaus „Pomirtinis gyvenimas“ (operatorė Lina Margaitytė), Danieliaus Minkevičiaus „Nukryžiavimas“ (operatorius Oskaras Abramavičius) ir Viliaus Lukošiaus „Špesarto smuklė“ (operatorius Rytis Aliukonis).

Skirtingas temas gvildenantys kino kūrėjų darbai kvies žiūrovus pasinerti į kosmoso platybes, perinterpretuotą Ievos ir Adomo istoriją ar paskutinę šeimos vakarienę. Geriausio jaunojo kino operatoriaus nugalėtojai už 2019 ir 2020 m. paaiškės penktadienį, vasario 19 d.

Nuo 2011 m. teikiamuose Lietuvos kino operatorių apdovanojimuose „Ąžuolas“ ankstesniais metais geriausiais jaunaisiais operatoriais buvo išrinkti – Odeta Riškutė už Klaudijos Matvejevaitės filmą „Paskutinė diena“, Jevgenijus Tichonovas už savo režisuotą darbą „Šimtą kartų tvirtesni nei plienas“, Vytautas Katkus už kartu su Marija Kavtaradze kurtą vaidybinį trumpametražį filmą „Iglu“ ir kt.

Jaunojo kino operatoriaus apdovanojimui „Gilė“ nominuotų kūrėjų darbai – LRT Mediatekoje.