Diskusija „Kinas: pasakoja apie socialinę realybę ar ir ją kuria?” ir trumpųjų filmų programa kvies aptarti kino vaidmenį socialinės realybės kūrime
Kokias, kartais kitaip nepastebimas migracijos puses, atskleidžia kinas? Kokį vaidmenį visuomenėje vaidina migracija ir kokią įtaką to vaidmens formavimui daro kinas? Koks filmo kūrėjo vaidmuo pasakojant migrantų istorijas? Tai tik keli aktualūs klausimai, į kuriuos bus ieškoma atsakymų lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ ir menų agentūros „Artscape” inicijuotame dviejų dalių renginyje – diskusijoje „Kinas: pasakoja apie socialinę realybę ar ir ją kuria?” ir trumpųjų filmų programos „Kai susitinka istorijos I“ peržiūroje. Renginys vyks sausio 25 d., antradienį, 16:00 val. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.
Populiarėjanti kino sritis visuomenėje dažnai yra suprantama kaip pramogų pasaulio dalis arba kaip galimybė greit pabėgti nuo skausmingų visuomenės realijų. Klausimas apie kino vaidmenį socialinės realybės kūrime visada buvo prieštaringas kino plotmėje. Kinas pasakoja istorijas, atskleidžia tapatybes, išryškina tam tikrus elementus, svarbius istorijos objektui arba kuriančiam menininkui. Diskusijos „Kinas: pasakoja apie socialinę realybę ar ir ją kuria?” metu kino ir migracijos srities ekspertai tyrinės klausimą, ar kinas tik pasakoja apie socialinę realybę ar ir ją kuria. Diskusijos pašnekovai: migracijos sociologė ir tyrimų vadovė Giedrė Blažytė (Diversity Development Group), kino prodiuserė Viktorija Cook (InScript), dokumentinių garso pasakojimų prodiuserė ir redaktorė Martyna Šulskutė (NARA) ir į Lietuvą gyventi iš Sirijos atvykusi edukatorė Farah Mohammed (Artscape); diskusiją moderuos „Artscape“ vystomosios komunikacijos koordinatorė Aušra Raulušonytė.
Antroje renginio dalyje bus pristatoma trumpųjų filmų programa „Kai susitinka istorijos I“, kviesianti pasinerti į migruojančius gyvenimus, nukeliančius žiūrovus į multikultūrinį pasaulį ir jame užkoduotus kasdienius pralaimėjimus ir netikėtus atradimus. Penki socialinėmis temomis kalbantys filmai rimtai ir vietomis ironiškai pasakos apie mūsų vidinius įsitikinimus ir stereotipus, identiteto paieškas ir naujos, šviesesnės ateities viltį. Programoje pristatomi Europos kino kūrėjų darbai įvertinti tarptautiniuose Kanų, Roterdamo, Sarajevo, „Vision du Reel” festivaliuose ir pasirengę pelnyti lietuvių auditorijos simpatijas. Programą parengė lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”. Daugiau apie filmus: ČIA.
Šis renginys skirtas skatinti visuomenės toleranciją migruojančių ekonomines ir socialines problemas patiriančių šalių piliečių atžvilgiu, įgyvendinant inovatyvias menines priemones ir viešinimo kampaniją Lietuvoje.
Diskusija vyks ne tik Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, bet bus tiesiogiai transliuojama internetu 16:00-17:30 val. „Lithuanian Shorts“ ir Menų agentūros „Artscape” Facebook paskyrose.
Filmų peržiūra vyks 18:00-19:30 val. tik Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.
Renginiai nemokami. Dalyvavimas – tik su galimybių pasu.
Būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/NfH4N6V6wvk4HywG6