Atgal 2020.08.19

Concorto filmų festivalyje – trumpųjų filmų programa „Focus Lituania“

19 – tasis Concorto filmų festivalis prasideda jau šį šeštadienį! Festivalis kartu su lietuviškų trumpametražių filmų agentūra Lithuanian Shorts pristato specialią trumpametražių filmų programą „Focus Lituania“. Žiūrovai turės galimybę pamatyti net šešis naujus jaunųjų Lietuvos režisierių trumpametražius filmus.

Šis susikirtimas tarp tradicinio auteur kino ir Lietuvos kinematografijos išryškina naujas stilistines ir temines tendencijas, kurias ir norime pabrėžti Focus.“ – sako programos kuratorės.

Concorto filmų festivalis vyks rugpjūčio 22 – 29 dienomis Piacenza mieste, Šiaurės Italijoje.

 

Focus Lituania
Kuratoriai Simone Bardoni ir Emma Baruffaldi

 

Kolektyviniai sodai

rež. Vytautas Katkus, 2019, vaidybinis, 15 min.

Tai istorija apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, kurie galutinai pražūsta abejingumo sūkuryje.

 

Komisija

rež. Vytautas Oškinis, 2019, dokumentinis, 11 min.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija jau kurį laiką yra aštrėjančių politinių bei visuomeninių diskusijų objektas. Vieniems ji – svarbiausių vertybių sklaida ir apsauga besirūpinanti institucija, kitiems – savo galiomis piktnaudžiaujantis sovietinis anachronizmas. Šis filmas – itin akylas žvilgsnis į komisijos darbą, leidžiantis įsižiūrėti ir išgirsti ten dirbančius žmones. Ar pavyks sužinoti, kuris požiūris yra arčiau tiesos?

 

Konkursas

rež. Saulė Bliuvaitė, 2019, vaidybinis, 26 min.

Dviejų vaikų motinai Silvijai tai – pirmos Kalėdos po skyrybų su jos vaikų tėvu. Besirenkant prie Kūčių vakarienės stalo, Silvija paskelbia vaikams, jog ateis svečias – naujasis jos vaikinas. Nors ir nemaloniai nustebinti nepažįstamo vyro atvykimu, vaikai stengiasi taikiai priimti pokyčius mamos gyvenime. Vis dėlto, vakaro eigoje pradeda aiškėti, jog Silvijos ,,nauja pradžia“ yra tik liūdesio ir vienatvės maskuotė.

 

Laivas

rež. Jokūbas Lapinskas, 2018, vaidybinis, 24 min.

Po artimųjų netekties du broliai stengiasi išgyventi nykstančiame šeimos name. Nepriteklius, nesugebėjimas susitaikyti su praeitimi ir savarankiškai judėti pirmyn tampa iššūkiais jų broliškai meilei.

 

Stovintis vanduo

rež. Dagnė Gumbrevičiūtė, 2018, vaidybinis, 17 min.

Jaunai porai atvykus prie apleisto ežero paaiškėja, jog ši vieta kupina moters vaikystės prisiminimų. Moteriai bandant naujai prisijaukinti vandenį, kuriame kadaise nuskendo jos tėvas, jos draugas patenka į realią grėsmę.

 

Vienas gyvenimas

rež. Marija Stonytė, 2019, dokumentinis, 19 min.

Privačioje fermoje gimęs drugelis yra parduodamas, kad taptų renginio puošmena. Jo kelionė į koncertų salę atspindi modernioje visuomenėje bandantį išgyventi gamtos sutvėrimą.