Atgal 2019.09.12

„Comic Con Baltics“: Lietuviškų trumpametražių filmų programa „FESTIVALIŲ NUMYLĖTINIAI“

„Comic Con Baltics“ – kasmetinis populiariosios kultūros renginys, vykstantis Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose. 2019 m. renginys įvyks rugsėjo 21-22 d.
Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra kartu su „Comic Con Baltics“ pristato LITHUANIAN SHORTS KINO SALĘ. Jūsų lauks išskirtiniai, įkvepiantys ir naujus pasaulius atveriantys perspektyvių Lietuvos ir kitų Europos šalių kūrėjų trumpametržiai filmai.
„Comic Con Baltics“ programą rasite čia
Lietuviškų trumpametražių filmų programa „FESTIVALIŲ NUMYLĖTINIAI“
Festivalių numylėtiniai — tai trumpas turas po ambicingus, paslaptingus, įkvepiančius pasaulius, sukurtus lietuvių kino kūrėjų. Ši programa pristato penkis trumpametražius filmus, kurie jau spėjo įrodyti savo vertę tarptautiniuose kino festivaliuose. O dabar laikas šiuos šedevrus pamatyti ir jums!
Trukmė: 73 min.
Programa bus rodoma šeštadienį, rugsėjo 21 d. 15 val. ir sekmadienį, rugsėjo 22 d. 14 val.
Filmai programoje:
Žonglierius / The Juggler
rež. Skirmanta Jakaitė / animacinis / 2018 / 11’
Mes gyvename tame pačiame name, bet skirtinguose butuose, darbuose, situacijose, įsitikinimuose, vizijose, kiekvienas savo asmeniniame kupė, apgaudinėdami save, kad pasaulis yra vienas ir kad jis egzistuoja. Šis filmas – apie kitą gyvenimo pusę – bauginančią, nežinomą pusę, kurios mes niekada iki galo neapčiuopiame, bet žinome, kad ji yra kažkur šalia, labai arti.
Kupranugaris / The Camel
rež. Laurynas Bareiša / vaidybinis / 2016 / 14′
Vietiniame zoologijos sode miršta kupranugaris. Du zoologijos sodo prižiūrėtojai, Paulius ir Indrė, randa mirusį gyvūną aptvare ir nori jį tinkamai palaidoti. Tačiau paaiškėja, jog tai kur kas sunkesnė užduotis, nei jie įsivaizdavo.
Kaukai / Running Lights
rež. Gediminas Šiaulys / animcinis / 2017 / 11’
Trumpa istorija pasakoja apie niekada nenutrūkstantį gyvybės pradžios ir pabaigos stebuklą. Nelaiminga kiškio žūtis tampa nepaprastu išgyvenimu jį radusiems ir smėlio dėžėje palaidojusiems vaikams. Kiškio kūnelį apleidžia gausybė iki tol jame besiglaudusių stebuklingų būtybių, kurios dabar nerimastingai ieško naujų namų. Jo gyvybė pasibaigia ištirpdama aplinkoje ir įsikūnydama naujai užgimstančiuose augaluose ir sutvėrimuose. Tai liūdna, tačiau šviesi pasaka vaikams, skatinanti pamąstyti, kas yra mirtis.
Motinos diena / The Mother’s Day
rež. Kamilė Milašiūtė / vaidybinis / 2017 / 13’
Motinos dienos proga šešiolikmetis Nerka su draugais tradiciškai vagia gėles, kad galėtų padovanoti savo mamoms. Tačiau šiais metais Nerka savo mamos dar nematė. Ji dingo, netekusi teisių į vaiko priežiūrą. Tikėdamas, jog mama nekalta, Nerka pasiryžta ją surasti.
Paskutinė diena / The Last Day
rež. Klaudija Matvejevaitė / fiction / 2017 / 24’
Kaip jaustumeisi, jei žinotum tikslią savo mirties datą? Ateina laikas, kai kiekvienas gali ją sužinoti. Sename name Vilniuje gyvena Beloglazovų šeima – Kolia, Lena, jų dukra Sonia ir paauglys sūnus Igoris. Šiandien yra diena, kai keturiolikmetis Igoris turi mirti. Kiekvienas šeimos narys tai žino ir savaip bando tvarkytis su slegiančiu laukimu.