Atgal 2022.08.26

Baltijos šalių kino moterų mentorystės programa sugrįžta antrajam sezonui

Baltijos šalių kino moterų mentorystės programa sugrįžta antrajam sezonui

Po sėkmingo pirmojo sezono, Baltijos šalių kino moterų mentorystės programa sugrįžta antrajam sezonui. 2022-2023 metai bus skirti jauniesiems talentams ugdyti (Young Talents Edition). Septynių mėnesių mentorystės programa kviečia 18-30 metų amžiaus Baltijos šalių moteris iš kino ar televizijos industrijų, kurios nori praturtinti savo profesinį kelią. Taip pat ir moteris iš Ukrainos, šiuo metu reziduojančias Estijoje, Latvijoje ar Lietuvoje. Paraiškas galima teikti iki rugsėjo 23 dienos.

Siekis tobulėti ir augti

Mentorystės programoje gali dalyvauti 18-30 metų amžiaus moterys iš Baltijos šalių, kurios siekia mokytis iš kino ar televizijos industrijų profesionalų. Į „Baltic Women in Film Mentorship Young Talents Edition 2022-2023” programą bus atrenkamos 20 programos dalyvių. Programa siekiama kurti profesinių kontaktų mezgimo ir palaikymo tinklą, kuriame moterys iš Baltijos šalių audiovizualinio sektoriaus turėtų galimybę mokytis ir gautų palaikymą iš industrijos profesionalų, taip gilinant profesinius įgūdžius ar kuriant naujus projektus. Pagrindinis atrankos į kriterijus yra motyvacija, be to, vertinami pareiškėjų išsikelti tikslai ir patirtis. 

Antrasis programos sezonas skirtas jauniesiems talentams ugdyti

Pirmajame 2021-2022 metų mentorystės programos sezone dalyvavo 15 talentingų kino kūrėjų iš Baltijos šalių. Jų mentoriai buvo tokie audiovizualinės industrijos profesionalai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kaip režisierės Eglė Vertelytė ir Marija Kavtaradzė, Lizete Upīte, Linda Olte, prodiuserės Aija Berzina, Gabija Siurbytė ir Justė Michailinaitė, kino kritikas ir programų kuratorius Laurence Boyce, operatorė Elen Lotman, ir kiti. Viena iš mentorystės programos dalyvių, būsimoji kino dailininkė Beatrise Maija Krievina teigė, kad „didžiausia programos nauda buvo galimybė susipažinti su Baltijos šalių moterimis iš kino industrijos, taip pat ir bendraamžėmis, kurios tik pradeda savo karjeros kelią. Šioje programoje aš turėjau galimybę sužinoti, kas vyksta Baltijos šalių kino industrijoje, be to, programa skatino ugdytines suvokti savo vertę, kas mums tinka ir kaip mes dirbame.“

Šiais metais mentorystės programa skiria dėmesį jauniesiems talentams (18-30 metų amžiaus) su tikslu praturtinti dalyvių profesinę patirtį, kurią įgys iš kino ar televizijos industrijos profesionalų.

Kaip vyks mentorystės programa?

Programos trukmė – septyni mėnesiai (2022 m. spalis – 2023 m. balandis). Programos metu dalyvių laukia susitikimai su mentoriais ir kitomis ugdytinėmis, edukaciniai seminarai psichinės sveikatos, derybų, savireklamos ir panašiomis temomis. Taip pat dalyvavimas trijuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmų festivalių industrijos renginiuose.
Mentorystės programą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ ir Kino ir televizijos moterų asociacija, drauge su  tarptautiniais filmų festivaliais – „Riga IFF“, „Black Nights“, „Kino pavasaris“, tarptautiniu tinklu „EWA European Women’s Audiovisual Network“, Creative Europe paprogramės MEDIA biuru Lietuvoje ir asociacija AVAKA . Programos kalba yra anglų.

Paraiškų teikimo terminas: 2022 m. rugsėjo 23 d.

Programos taisyklės: čia.

Registracijos forma: čia.