Atgal 2016.10.06

„Baltic Pitching Forum 2016“ – unikali platforma Baltijos šalių kino kūrėjams pristatyti trumpametražių filmų projektus

Spalio 7-8 dienomis Lietuvos, Latvijos ir Estijos trumpametražių filmų kūrėjai mokysis sėkmingai pristatyti savo būsimo projekto idėją tarptautinei auditorijai, siekiant surasti partnerių, reikiamą finansavimą ir sudominti potencialius platintojus. Ketvirtą kartą rengiamas „Baltic Pitching Forum“ sukuria itin reikalingą erdvę, kurioje režisieriai ir prodiuseriai gali ne vien susipažinti su kolegomis iš kitų Baltijos šalių, bet ir pristatyti savo būsimus filmus tiek jiems, tiek žiuri komisijai. Į Lietuvą vertinti projektų, pasidalinti savo žiniomis, komentarais ir pasiūlymais atvyksta aktyvūs Europos prodiuseriai, televizijų įgaliotiniai, įvairių fondų atstovai, festivalių ir vaizdo dalinimosi (angl. VOD – video on demand) platformų programų sudarytojai ir filmų platintojai. Didžiąją renginio dalį sudarančios viešos paskaitos ir pristatymai atviri visiems besidomintiems kino industrijos subtilybėmis.
„Kasmet Europoje vis žinomesnis renginys „Baltic Pitching Forum“ auga ir sugeba pritraukti stiprius projektus bei kino pasaulyje svarbius ir įtakingus panelistus. Atsakydama į iškylantį klausimą, kodėl visgi reikia tokios platformos, kai šiandien kiekvienas savarankiškai gali kurti filmus, randu ne vieną svarų argumentą. Visų pirma, kine labai svarbu žinoti kas vyksta aplink tave, kokiame kontekste kuri, kokie filmai jau nagrinėjo tavo temą, kas juos kūrė ir kokios buvo jų patirtys. Be to šiandieninis europietiškas kino pasaulis skatina kurti filmus kaip tarptautines koprodukcijas, taigi tokie renginiai kaip „Baltic Pitching Forum“ tampa itin svarbūs. Juose užmezgi kontaktus, susipažįsti su kolegomis, kurie vėliau gali tapti projekto partneriais. Ne mažiau svarbus aspektas – iki šiol nepakankamai Baltijos šalių išnaudota galimybė veikti kaip regionui. Dirbti kartu gerokai naudingiau nei pavieniui, ypač tokioms mažoms kino šalims kaip Lietuva, Latvija ir Estija. Bendro projekto „Baltic Pitching Forum“ pavyzdys įrodo, kad veikiant bendrai lengviau pritraukti tiek rėmėjus, tiek partnerius, tiek sudominti atvykti kino profesionalus,“ – mintimis apie projektą dalijasi jo koordinatorė, „Lithuanian Shorts“ agentūros atstovė, prodiuserė Marija Razgutė.
Projekto komisija iš gausybės atsiųstų paraiškų kruopščiai atrinko devynis vaidybinių ir animacinių filmų projektus – po tris iš kiekvienos Baltijos šalies. Šiais metais Lietuvą atstovaus ir dėl geriausio projekto vardo varžysis režisierės Skirmantos Jakaitės ir prodiuserės Agnės Adomėnės animacinis filmas „Žonglierius“, režisieriaus Jono Trukano ir prodiuserės Gabijos Siurblytės vaidybinis filmas „When lights go out“ bei režisieriaus Roberto Neveckos ir prodiuserės Giedrės Burokaitės animacinis filmas „Sniego pastogė“.
„Baltic Pitching Forum“ programą sudaro dvi dalys – mokymai ir forumo dalyvių projektų pristatymai. Pirmą dieną didžiulę patirtį dirbant meno direktore, vadovaujant, kuruojant įvarias kino institucijas, festivalius, konferencijas, mokymų programas, industrijos muges sukaupusi nepriklausoma scenarijaus vystymo, pasirengimo ir projektų pristatymo konsultantė iš Vokietijos, Gabrielė Brunenmeyer, mokys sėkmingai pateikti ir įgyvendinti savo projekto idėją. „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyriaus vadovė Eva Brazdžionytė trumpametražio kino kūrėjams pristatys aktualiausiais institucijos naujienas. Jungtinėje Karalystėje ir Estijoje dirbantis, kino leidiniui „Sreen International“ rašantis, internetinės svetainės „Cineuropa Shorts“ redaktorius, „Sleepwalkers“ trumpametražių filmų festivalio Taline programos sudarytojas, BAFTA, FIPRESCI, Lomdon Critics Circle ir European film Academy narys Laurence Boyce moderuos diskusiją tema – „Kartu ar atskirai: ar reikia pagalbos norint parodyti savo filmus?“. Dienos pabaigoje Gabrielė Brunenmeyer praves oficialiems projekto dalyviams skirtą užsiėmimą.
Antra diena bus skirta išmoktų žinių pritaikymui ir filmų projektų pristatymui tarptautinei septynių narių komisijai. Šią komisiją sudaro: didžiausio tarptautinio trumpametražių filmų festivalio „Clermont-Ferrand“ ir kino industrijos mugės vienas iš vygdomųjų direktorių, tarptautinės festivalio programos sudarytojas ir projektų vadovas, koprodukcijos forumo „Euro Connection“ koordinatorius Laurent Crouzeix (Prancūzija); Šiaurės šalių trumpametražį ir dokumentinį kiną populiarinančios organizacijos „Nordisk Panorama“ viena iš vadovių, „Nordisk Panorama Film Festival“ metu vykstančios kino industrijos mugės organizatorė Jing Haase (Danija); Švedų kino institute švediškų trumpametražių filmų festivalių vadovas Theo Tsappos (Švedija); rašytojas, režisierius, NISI MASA scenarijaus skyriaus ir janųjų kino kūrėjų asociacijos vadovas, produkcijos kompanijos „Sireal Films“ steigėjas Wim Vanacker (Prancūzija); viena iš internetinės filmų VODD platformos įkūrėjų Valentine Lodato (Prancūzija); scenarijaus autorius, menininkas ir animacinių filmų režisierius Riho Unt (Estija); „YLE Finnish Broadcasting Company“ atstovė Sari Volanen (Suomija).
Jau ketvirtus metus skaičiuojantis forumas gali pasidžiaugti sėkmingais renginyje pristatytų filmų projektų pasirodymais tarptautiniuose kino festivaliuose. Pirmajame renginyje 2013-ais metais dalyvavęs filmas „Castratus The Boar“ pelnė „Grand Prix“ apdovanojimą 2015-ų metų Tamperės kino festivalyje (Suomija). Pirmą vietą 2014-ų forume užėmęs projektas „Butterfly Man“ po premjeros demonstruotas gimtosios Estijos kino teatruose. Tai tik du pavyzdžiai kaip „Baltic Pitching Forum“ renginio metu įgytos žinios ir patirtis padėjo filmų įgyvendinimui ir tolesnei sklaidai.
Renginio pabaigoje tarptautinė žiuri išrinks du geriausius projektus. Vieno iš jų atstovams bus suteikta teisė dalyvauti Europos trumpametražių filmų koprodukcijos forume „EURO CONNECTION“, kuris vyks 32-ojo tarptautinio „Clermont-Ferrand“ festivalio (Prancūzija) metu 2017-ų metų vasario mėnesį. Kito projekto atstovai bus apdovanoti teise dalyvauti jaunų kino kūrėjų asociacijos NISI MASA organizauojamame naujų filmų projektų pristatymo renginyje „European Short Pitch“ 2017-ų metų sausio ir kovo mėnesiais.
Ketvirtą kartą Baltijos šalyse rengiamo trumpametražių filmų projektų pristatymo forumą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, tarptautinis Rygos filmų festivalis 2ANNAS, Rygos trumpametražių filmų centras „ShortRiga“, Talino studentiškų bei trumpų filmų festivalis „Sleepwalkers“ ir estiškų trumpametražių filmų centras „ShortEst“. Projekto partneriai „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyrius, Lietuvos kino centras, Latvijos kino centras ir Estijos kino institutas. Pagrindiniai rėmėjai – Norden ir Lietuvos kultūros taryba.
Visiems atviras nemokamas renginys vyks „Radisson Blu Royal Astorija“ viešbutyje Vilniaus senamiestyje.
Daugiau informacijos: http://bpf.lt/