Atgal 2022.03.02

Audiovizualinė instaliacija “Kai susitinka istorijos” klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia išgirsti ir pasidalinti istorijomis

Klaipėdos gyventojus ir miesto svečius projektas „Kai susitinka istorijos” kviečia aplankyti audiovizualinę instaliaciją, kuri suteiks galimybę pajusti skirtingų kultūrų saitus, ir pamatyti trumpametražių filmų programą „Kai susitinka istorijos II”. Jono Tertelio ir Domino Puidoko kartu su Menų agentūra „Artscape” uostamiestyje sukurta erdvė leis pajusti kultūrų įvairovę, jos unikalumą; išgirsti įvairius žmonių pasakojimus, interaktyviai įsitraukti į savų istorijų kūrimą, dalintis idėjomis ir diskutuoti. Senojoje Perkėloje esančią instaliaciją aplankyti bus galima kovo 4-13 dienomis, o filmų peržiūroje sudalyvauti kovo 12 d.

Instaliaciją visą viešnagės Klaipėdoje laikotarpį lydės įvairūs renginiai ir užsiėmimai lankytojams. Kiekvieną dieną čia bus galima išvysti video instaliaciją, skirtą žiūrovus supažindinti su Lietuvoje gyvenančių kitų kultūrų žmonių istorijomis. Savaitgaliais praeiviai bus kviečiami į atvirą ir jaukią erdvę, kurioje vyks atidarymo renginys, pokalbiai, susitikimai su organizatoriais. 

Kovo 12 d. instaliacija pakvies į atvirą diskusiją apie džiaugsmus ir iššūkius darbo migracijos kontekste, o po jų lauks projekto „Kai susitinka istorijos” partnerių – lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts” – kartu parengta trumpametražių filmų programa „Kai susitinka istorijos II”. Programoje rodomi filmai papasakos apie migruojančias keliones, leidžiančias išvysti pirmuosius žingsnius svetimoje šalyje ir naujas akistatas, laužančias asmeninius stereotipus bei įsitikinimus. Tarptautiniuose Kanų, Toronto, Gento, Klermono – Ferano kino festivaliuose pripažintus trumpametražius filmus galima išvysti ir LRT mediatekoje.

Audiovizualinė instaliacija „Kai susitinka istorijos” –  tai viena iš menų agentūros „Artscape” kartu su partneriais „Lithuanian Shorts”, „Diversity development group”, „NARA” įgyvendinamo projekto „Kai susitinka istorijos” veiklų. Šis projektas skirtas skatinti visuomenės toleranciją migruojančių ekonomines ir socialines problemas patiriančių šalių piliečių atžvilgiu, įgyvendinant inovatyvias menines priemones ir viešinimo kampaniją Lietuvoje.

Visi instaliacijoje vyksiantys renginiai ir užsiėmimai – nemokami. Daugiau informacijos galima rasti Menų agentūros „Artscape” Facebook paskyroje (čia) ir internetiniame puslapyje (čia).

Projektas finansuojamas Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo lėšomis bei Socialinės apsaugos darbo ministerijos.