Atgal

Trumpas kinas kino teatruose

TRUMPAS KINAS kino teatruose – tai naujausia lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts iniciatyva, kuria siekiama populiarinti trumpojo kino žanrą ir pristatyti aktualias, žiūroviškas trumpametražių filmų programas kino teatrų repertuaruose.

TRUMPAS KINAS 2020

„TRUMPAS KINAS. Mūsų pasaulis“trumpųjų filmų programa, atskleidžianti, kuo gyvena nūdienos lietuvių kino kūrėjai – filmai kalba apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, apie mūsų plaukuose užkoduotus prisiminimus, apie nežinomą ir bauginančią mūsų gyvenimo pusę bei valstybinės lietuvių kalbos komisijos darbo užkulisius.

Programa:

Atkūrimas“ (rež. Laurynas Bareiša)

Kolektyviniai sodai“ (rež. Vytautas Katkus)

Vienas gyvenimas“ (rež. Marija Stonytė)

Komisija“ (rež. Vytautas Oškinis)

Šukavimas“ (rež. Eglė Mameniškytė)

„A.A.A.“ (rež. Karolina Nadzeikaitė)

 

„TRUMPAS KINAS. Lietuviški filmukai vaikams“nuotaikinga, įkvepianti ir pamokanti lietuvių kūrėjų trumpųjų filmų programa, skirta mažiesiems kino mylėtojams. Programoje pristatomi 3 animaciniai filmai, nukeliantys į ryškius ir spalvotus pasaulius, kuriuose išvysite meškino Miko ir jo geriausių draugų voverės Sonatos bei katino Gabrieliaus nuotykius, protingiausią pasaulyje trokštančią būti mergaitę Matildą bei linksmają arkliukę Barborą.

Programa:

Matilda ir atsarginė galva“ (rež. Ignas Meilūnas)

Pieno baras“ (rež. Urte Oettinger)

Šokliukė ir Kalėdų eglutė“ (rež. Katerina Vykhodseva)

 

Bendra informacija apie 2020 m. renginį čia.

TRUMPAS KINAS 2022

„TRUMPAS KINAS. Viskas apie mus“ – trumpametražių filmų programa, kviečianti pasinerti į ironijos, romantiškų jausmų, nostalgijos ir veiksmo kupinus gyvenimus. Penkiose lietuvių kino kūrėjų istorijose apstu komiškos ir sukrečiančios realybės atspindžių, artumo paieškų, kasdienių pralaimėjimų. Čia keliami klausimai, kodėl taip sunku mylėti, apie ką limuzine kalba nepažįstami žmonės ir kaip išgyventi susitikimą su susvetimėjusia šeima. Filmai buvo pristatyti Venecijos, Varšuvos, Londono, Glazgo filmų festivaliuose ir toliau tęsia savo kelionę Lietuvoje.

Programa:

„Limuzinas“ (rež. Saulė Bliuvaitė)

„Apklausa“ (rež. Urtė Sabutytė)

„Viskas gerai“ (rež. Jorūnė Greičiūtė)

„Techno, Mama“ (rež. Saulius Baradinskas)

„Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties“ (rež. Greta Griniūtė)

Bendra informacija apie 2022 m. renginį čia.

TRUMPAS KINAS 2024

„TRUMPAS KINAS. Nauji balsai“ – aktualaus ir įtraukiančio lietuviško kino programa, kurioje pristatomi penki trumpametražiai filmai, sukurti talentingų naujos kartos Lietuvos režisierių. Įvairių kino rūšių filmus vienija noras pažinti žmonių santykius ir pasiūlyti autentišką požiūrį į mus supančią aplinką. Todėl trumpuose pasakojimuose viskas kiek kitaip – jūreivio romantiką keičia namų ilgesys, norą laimėti pramoginių šokių konkursą atmiežia nusivylimas, tolerancija žmogui su negalia dingsta kritinėje situacijoje, laimingų šeimų vaizdai slepia liūdną vaikystę.

Programa:

Reisas (rež. Rimantas Oičenka)
Kai aš buvau malalietka (rež. Severina Vaičiūnaitė)
Hablo dėsnis (rež. Arnas Balčiūnas)
Dear Dad (rež. Austė Urbanavičiūtė)
Numeris Vienas (rež. Milda Augustaitytė)

Bendra informacija apie 2024 m. renginį čia.

Projekto rėmėjai