Atgal 2022.01.06

Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje – industrijos dienos

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis tradiciškai siūlo ne tik mėgautis trumpametražio kino programomis, bet taip pat kviečia į profesinio meistriškumo seminarus, pokalbius ir individualias konsultacijas su kino industrijos atstovais bei specialiąsias filmų peržiūras. Šių metų festivalio industrijos dienose pagrindinis dėmesys bus skiriamas kino komunikacijos, tvarumo ir kūrėjų profesionalizavimo temoms. Industrijos renginiai vyks sausio 14– 15 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Pirmąją industrijos dieną, sausio 14 d., filmų rinkodaros ir komunikacijos ekspertė Rita Stanelytė pasidalins praktiniais patarimais, kaip kino kūrėjui pozicionuoti savo filmą ir parengti rinkodaros strategiją. Po pranešimo 5-ių lietuviškų trumpametražių filmų projektų atstovai turės galimybę individualiai konsultuotis su R. Stanelyte savo naujausių kūrinių komunikacijos ir rinkodaros klausimais.

Tą pačią dieną filmų pardavimo agentė ir platintoja Inga Diev pristatys prestižinių „Oskarų” kino apdovanojimų kampanijų užkulisius. Remdamasi savo ilgamete profesine patirtimi Toronte veikiančioje trumpametražių filmų platinimo kompanijoje „Ouat Media“, I. Diev  papasakos, kokį kelią turi nueiti kino kūrėja/s, kad jos/jo filmas patektų į „Oskarų” sąrašą.

Festivalio industrijos dienose dėmesys bus skiriamas ir itin „karštai” temai –  tvarumui. Lietuvos kino industrijos atstovai kviečiami į pokalbį-diskusiją „Tvarumas kino industrijoje: nuo ko pradėti?”, kurios metu kino gamybos kompanijų, institucijų ir kūrybinių profesijų atstovai pasidalins įžvalgomis apie tvarumo iššūkius ir galimą tvarumo principų integraciją kino projektuose.

Pirmąją industrijos dieną vainikuos nemokama trumpametražių filmų programa „Europos istorijos”. Tai – patyrusių Europos kino gamybos kompanijų ir naujų talentų bendradarbiavimo rezultatas, kurių įgyvendinimą rėmė ES programa „Kūrybiška Europa“ MEDIA.

Antrąją industrijos dieną, sausio 15 d., bus kalbama apie retai plėtojamą temą – kino kūrėjų profesionalizavimą. Varšuvoje įsikūrusios kino talentų agentūros „Match and Spark“ atstovai, talentų vadybininkai Anna Rozalska, Tariku Hachoudu ir Aleksandra Aleksandra ne tik apžvelgs pagrindinius talentų agentų veiklos aspektus, bet ir pasidalins praktine informacija, kuo agentai gali būti naudingi kino kūrėjų profesiniame kelyje. Antrosios industrijos dienos pabaigoje kino kūrėjai kviečiami į individualias konsultacijas su „Match and Spark“ atstovais.

INDUSTRIJOS DIENŲ PROGRAMA – ČIA.

Visi renginiai nemokamai. Dalyvavimas tik su galimybių pasu.

Būtina išankstinė registracija:
– į atviras paskaitas, diskusijas ir filmų peržiūrą – ČIA.
– į individualias konsultacijas su komunikacijos eksperte Rita Stanelyte – ČIA.
– į individualias konsultacijas su „Match and Spark“ atstovais – ČIA.

 

Festivalio industrijos dienų pagrindinis rėmėjas:  Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA. Partneriai: Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Directors Lab, ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA biuras Lietuvoje.